Kultadoggi 2004


Kultadoggi
C’mon Hot Choice om. Katariina Valonen


Paras sininen
Wysiwyg Luke Skywalker v Longo
om. Vuokko Tienhaara


Paras musta-harlekiini
Bonel Nikita
om. Sami Konttinen

Sijoitus   Koiran nimi  Omistaja  Pisteet Näyttelyt   Väriryhmä Koira
pisteet
 
1 C’mon Hot Choice Katariina Valonen 342 8 ke-ti 32
2 Diplomatic’s Val Kilmer Teija Salmi & Kasv 299 8 ke-ti 22
3 Wysiwyg Luke Skywalker v Longo Vuokko Tienhaara 225 8 si 40
4 Bonel Nikita Konttinen Sami 186 8 mu-ha 29
5 Love-Dane’s Lilli Marlen Katja Utriainen 162 8 ke-ti 23
6 Blockbuster Von Schöntal Kristiina Valtonen 159 8 mu-ha 22
7 Diplomatic’s Celine Dion Kirsi Katila & Kasv 158 8 ke-ti 22
8 Catapha’s Legacy of Atomic Kirsi Mäki 154 8 mu-ha 22
9 Jättiläisen Freesia Hanna Lilja & kasv 151 8 mu-ha 29
10 Bonel Oona Anu Wallden 150 8 si 8
11 Dogiwogin A Blue Brother Immonen & Turunen 148 8 si 12
12 Bonel Onella Minna & Jouni Boman 145 8 si 10
13 Love-Dane’s Scooby-Doo Katja Utriainen 135 8 ke-ti 24
14 Megappon Tintiddii Milja Liuke 131 8 mu-ha 19
15 Love-Dane’s Quick Duke Hänninen & Lehtimäki 127 8 ke-ti 18
16 Edendane’s Once Upon A Dream Leena Saarinen 121 8 ke-ti 17
  Helisain Selina Soile Haavisto 121 8 ke-ti 23
18 Love-Dane’s Monday Romance Janne & Mia Myllyneva 115 8 ke-ti 20
19 Ritzypal’s Booby On Stars Virpi Vigrén 114 8 ke-ti 20
20 Love-Dane’s Oscar Sanna Hänninen 112 8 ke-ti 13
21 Genedda Question Why Nina Kuronen 110 8 si 20
  Genedda Femme Fatale Nurmi & Saurén 110 8 si 14
23 Borduas Monsieur Pico Marja Partanen 109 7 mu-ha 15
24 Chanoz’s Gift of Serenity Katariina Valonen 103 7 mu-ha 11
25 Genedda Star of Bemus Harri Pii 101 8 mu-ha 12
26 C’mon Here Comes Joy Heino P & Aghazarian A 100 8 ke-ti 26
27 RiverCrest Susa of Genesis Ristikare & Savakko & kasv 99 7 mu-ha 18
28 Bonel Olivia Johanna Laitinen 96 8 si 5
29 Helisain Scarlet Mia Majuri 95 8 ke-ti 20
30 Helisain Dominica Minna & Topi Kunttu 94 8 ke-ti 13
31 Abragabra’s De Golden Ghost Heidi Kolu 81 8 ke-ti 14
32 RiverCrest Nenna’s Amelia Pia & Atte Lehtilä 80 8 mu-ha 16
33 Love-Dane’s Top Guy Anne Klemola 79 8 ke-ti 12
34 Helisain Samurai E. Hämäläinen & Kasv 77 6 ke-ti 15
35 Anxious Monty Python Maarit Ukonmaanaho 76 5 mu-ha 6
36 Abragabra’s De Golden Dream Marika Heiska 74 6 ke-ti 11
37 Sajonne Peter Pan Nina Puukka 68 4 si 6
38 Creekside’s Time Bandit Anu & Aki Kolmonen 67 8 ke-ti 14
  RiverCrest Quiz of Genesis Pia & Atte Lehtilä 67 7 mu-ha 15
40 Love-Dane’s Midnight Sun Raili & Erkki Rantavuoti 66 7 ke-ti 12
41 Lyonheart’s St. Nicholas Sirpa Iivonen 65 5 ke-ti 9
42 Hoppingham’s Sardi’s Dream of AJ Anitta Kilpeläinen 63 5 mu-ha 13
43 Newpopman Angel Blue Unik Nina Toivonen 61 6 si 5
44 Jättiläisen Fortuna Kati Nieminen 59 6 mu-ha 6
45 Great Master Lady is Black Kasv & Reilamo 58 6 ke-ti 6
  Iris Canis Canum Johanna Sveholm 58 5 mu-ha 10
47 Ozaenas Fatal Genedda Tanja Holopainen 55 6 mu-ha 12
48 C’mon Everybody Rita Malinen 54 4 mu-ha 6
49 Danemanian Hilarius Hippo Satu Haapala 53 5 mu-ha 13
  Love-Dane’s Unico Luca Mirva & Rami Mäkelä 53 8 ke-ti 18
  DSS King’s Ransom JP Geisha C’mon Katariina Valonen 53 5 ke-ti 11
52 Love-Dane’s Sinderella Karppinen & Rajavaara 52 4 ke-ti 7
53 Ketomäen Artturi Laura Mäkelä & Kasv 51 5 mu-ha 8
  Sandö’s Isis Ann-Cristina Täjberg 51 3 mu-ha 10
  Coleridge’s Obi-Wan Kenobi Vuokko Tienhaara 51 4 si 10
56 Danemanian Holy Ghost Kasv & Riihenperä Heidi 50 3 mu-ha 8
57 Genedda Robin Hood Leena Hannula 48 4 si 4
58 Danemanian Fits To Genedda Johanna Manninen 47 5 mu-ha 7
59 Rockydane’s DJ’s Nordic Giant Nieminen, Rytinki, Hogmö, Kortejärvi 46 4 mu-ha 7
  Jättiläisen Cupido S & J Syrjänen 46 6 mu-ha 9
  Catapha’s Juliette Taina Toivonen 46 5 mu-ha 9
62 Edendane’s Audrey Hepburn Ulla Raitio 45 5 ke-ti 10
  Jusalex Sha-La-La Marika Heiska 45 3 ke-ti 13
64 Danemanian Funky Girl to BB’s Kasv & Heidi Wahlman 44 4 mu-ha 2
  Horseberg Freeway To Finland Taina Toivonen 44 3 mu-ha 4
  Love-Dane’s Just A Minute Janne & Mia Myllyneva 44 6 ke-ti 11
67 Dogiwogin World Wide Web Kauppala & Souri 43 4 ke-ti 9
  Genedda Quiet Thunder Kasv & Kati & Jarkko Mustonen 43 4 si 10
69 Jättiläisen Barbarea Riitta Latvasto 42 4 mu-ha 10
  Genedda X-Tra Terrestial Marjo Tapio 42 4 si 6
71 Saradane’s A Kid of Hearts Sanna Eerikkilä 41 3 si 4
  Bonel Penelope Jokela & Wahlstein 41 5 si 4
  Thunderfire To Lite Speed Käiväräinen & Toikander 41 3 si 2
74 Genedda Risen Star Kirsi Kääriäinen 40 2 si 10
  Ketomäen Adalmiina Johanna Sveholm 40 2 mu-ha 5
  Great-Golden’s Brigitte Bardot Helena & Raimo Huttunen 40 3 ke-ti 3
77 Jättiläisen Gregor Mendel Luoto & Larni 39 4 mu-ha 9
78 Edendane’s My Fair Lady Ron Westerlund 38 3 ke-ti 6
  Jättiläisen Falarina Valonen & Suvanne 38 3 mu-ha 10
  Granneman’s Jedi Princess Amidala Käiväräinen & Tienhaara 38 3 si 6
81 Love-Dane’s Quentino Merja Lähteenmäki 37 3 ke-ti 6
82 Catapha’s Miss Adalia Lisbeth Marttala 36 5 mu-ha 9
  Machado Hyperion Jaana & Jari Eronen 36 3 mu-ha 10
  Love-Dane’s Victory of North Karppinen & Rajavaara 36 4 ke-ti 7
85 Giant Dane’s Artemis Reetta Sulantaus 35 4 ke-ti 5
  Love-Dane’s Ringo Star Merja & Satu Lähteenmäki 35 3 ke-ti 7
87 Hexenmeister Artemis Minna Laitila 34 3 mu-ha 1
88 Saradane’s Candy For World Kasv & Ruohonen & Vuorsalo 33 2 mu-ha 3
89 Saradane’s Andalucian Love Päivi Toikander 32 2 si 2
  Helisain Dandy Immi Paasimaa 32 3 ke-ti 6
  Jättiläisen Dhalia Kati Nieminen 32 4 mu-ha 3
  RiverCrest Ivo of Genesis Kasv & Kronlund & Boqvist 32 4 mu-ha 7
  Bonel Gosma Sanna Heikka 32 2 si 0
94 Dogiwogin Nicola Snowstorm Viitala & Keskinen 31 4 ke-ti 11
  Love-Dane’s Very Hot Romance Raili & Erkki Rantavuoti 31 3 ke-ti 3
  Henevaz Highland Bird Gunnel Beck 31 4 mu-ha 6
  Ozaenas Dreammaker Anne Seppänen 31 2 mu-ha 1
98 Ahoy Hakanen & Hautaniemi 30 4 si 0
  Bonel Roland Heidi Wahlman 30 2 si 6
100 Bonel Noel Dogiwogin Auli & Juuso Vitikainen 29 2 mu-ha 3
  Helisain Messina Mia Majuri 29 4 ke-ti 4
  Saradane’s A Princes Love Yvonne Müller 29 2 si 2
  Love-Dane’s Vip of North Anne-Mari Suoniemi 29 2 ke-ti 5
104 Kingsize Eve of Eden Monica Stavenborn 28 1 mu-ha 8
  Rockingdanes Network Navigator Peltola & Peltoheimo 28 3 ke-ti 2
  Genedda Going Gets Tuff Jaana Kainulainen 28 2 mu-ha 11
107 Venice Dell’Elsa Jaana Hämäläinen 27 2 ke-ti 4
  C’mon Lord of Marabou Outi Seppälä & Kasv 27 2 ke-ti 3
  Bonel Oswald Aalto & Tuominen 27 3 si 4
110 Jättiläisen Filipendulus Hintsa & Kortejärvi 26 3 mu-ha 5
  Heritage Hill’s Dream Machine Svanström & Valonen & Salmi 26 3 ke-ti 5
112 Bonel Quentin Blue Kauppila & Souri 25 3 si 4
113 Genedda Double Cross Katri Nurmi 24 2 si 2
  Finn Select Ilex Anne Kivelä 24 2 ke-ti 2
  Jättiläisen Finlandia Mikkonen & Kela 24 2 mu-ha 4
  Jusalex Yammy Yammy Suikkanen Johanna & Kasv 24 2 ke-ti 2
117 Dogiwogin Tiramisu Katri Inkilä & Kasv 23 3 ke-ti 4
  Love-Dane’s Speedy Gonzales Hanna Ripatti 23 3 ke-ti 5
  Dogiwogin Justine Satu Koskinen & Kasv 23 2 ke-ti 7
  Henevaz Harmony Sister Eva Lemberg 23 3 mu-ha 5
  Bonel Jazzy Juha Forsman 23 2 si 6
  Ozaenas Elixir Genedda Kasv & Tapio & Mustonen 23 3 mu-ha 5
123 Ancohuma Thidalium Rytinki & Karstunen 22 2 mu-ha 6
  Danemanian Great Beauty Kasv. & Piia Kytö 22 2 mu-ha 0
  Genedda True Blue Yvonne Müller 22 2 si 2
  Bonel Nancy Dream Nina Järvi 22 2 mu-ha 4
127 Saradane’s Black And White Marika Käiväräinen 21 2 mu-ha 4
  Budoar Jayson Lilja Haavisto 21 3 ke-ti 4
  Saradane’s Avanti Boy Kasv & Toikander Päivi 21 1 si 1
130 Great-Golden’s All My Loving Annaliisa Vartiainen 20 2 ke-ti 6
  Catapha’s Quis Blue Venla Karttunen 20 1 si 0
  Love-Dane’s Needs To Play Tiina Kinnunen 20 2 ke-ti 3
  Bonel Lucifer Ulla Valppu 20 1 si 0
  Diplomatic’s Harry Potter Mia Dexhav 20 2 mu-ha 9
  C’mon Del Secret Lago Katariina Valonen 20 2 ke-ti 2
  Kingsize Irregolar Image Monica Stavenborn 20 1 mu-ha 0
137 Kozmic Blue’s Bofur Marja Hiltunen 18 2 si 2
138 Hideho’s Pantalone Carina Weckström 17 3 ke-ti 5
  Kozmic Blue’s Chloe Marja Hiltunen 17 1 si 2
  DaneDream’s Amore Mio Ulla Leinonen 17 1 ke-ti 1
  Jättiläisen Gladiolus Piia Kasper & Kasv 17 3 mu-ha 5
  Henevaz Highball Agnetha Linder Löfström 17 2 mu-ha 2
  Hyperion Fotjari Jaana & Jari Eronen 17 1 mu-ha 7
144 Dogiwogin Sin Tia Maria Maarit Muro 16 2 ke-ti 2
  Orontius Uptown Girl Immi & Harri Paasimaa 16 2 ke-ti 2
  Kingsize Madesty Blace Monica Stavenborn 16 1 mu-ha 1
  Bonel Patricia Minna & Jouni Boman 16 2 si 2
  Dogiwogin Tarragona Suvi Lehtonen 16 1 ke-ti 1
  Horsebjerg Fenway Foxy Merja Sairiala 16 2 mu-ha 5
  Sajonne Liebelei Nina Puukka 16 1 si 6
151 Grandison’s Big Bang Per Westling 15 1 si 0
  Great-Golden’s Brilliant Kasv & Savolainen 15 1 ke-ti 5
  Halemoss Bridget O’Doun Parkkinen & Ikonen 15 3 ke-ti 2
  Bonel Heartbreaker Johanna Riskilä 15 1 si 0
  Great-Golden’s Woman In Love Tanja Karppinen 15 2 ke-ti 5
  Jusalex Usco Won Tuupo Merja Wilhemsson 15 1 ke-ti 0
  Personal Effett Picador Balao Erja Kajukorpi 15 1 si 0
  Love-Dane’s Roseanne Barr Tiina Pihlajamäki 15 1 ke-ti 3
  Stonehenge’s Northern Star Rytinki & Vuorenhaltia & Kasv 15 1 mu-ha 3
  Great-Bell’s Excellency Nieminen & Leppänen 15 2 mu-ha 1
161 Dogiwogin Sundane Mari Vähäsalo 14 2 ke-ti 5
  Catapha’s Perfect Julia Taina Toivonen 14 2 mu-ha 3
  Ritzypal’s Bumber Galaksy Minni Rantanen & Kasv 14 2 ke-ti 5
  Love-Dane’s Valentine Mikko Onkalo 14 2 ke-ti 2
  Anxious Dame Nature Sari Seppänen 14 1 mu-ha 4
166 Helisain Leona Katariina Riihelä 13 1 ke-ti 1
  Giant Dane’s Afrodite Hanna Sulantaus 13 3 ke-ti 3
  Thunderfire Going Turbo Marika Käiväräinen 13 1 mu-ha 1
  Pindogin Aikakone Jylänki & Huttunen 13 2 ke-ti 3
  Helisain Massimo Anne Kivelä 13 2 ke-ti 3
  Heimo-Holland V. Jolene’s Silhouet Tarhonen & Wikström 13 2 mu-ha 2
  Jättiläisen Gelius Barbus Kasv & Suvi Karhulahti-Nyrövaara 13 1 mu-ha 9
  Scarcon’s Naughty Gal Pauhu Tuija & Pyykkölä Antti 13 1 mu-ha 6
174 Edendane’s Hakuna Matata Marjo & Janne Lehtiö 12 1 ke-ti 0
  Vecher S Isaevskoga Podvorya Kärkäs & Sysimies & Tapio 12 1 si 2
  Vars S Isaevskoja Podvorya Kajukorpi & Leppälä 12 1 si 2
  Edendane’s Henry Higgins Järvinen & Luukkanen 12 3 ke-ti 4
  Orontius Real Finhockey Jade Paasimaa 12 1 ke-ti 2
179 Don Vito’s Belgarion Sanna Suorsa 11 1 mu-ha 1
  Don Vito’s Bolgara Marika Näivö 11 1 mu-ha 1
  C’mon Double Del Lago Kantala & Vuorio & Kasv 11 1 ke-ti 1
  Dogiwogin Laodicea Sanna Passoja 11 2 ke-ti 1
  Danepark’s Avant Gardener Parkkinen & Ikonen 11 2 ke-ti 3
  Love-Dane’s Pretty Woman Raili & Erkki Rantavuoti 11 1 ke-ti 1
  Jättiläisen Gerbera Eerika Roos 11 1 mu-ha 1
186 Kozmic Blue’s Eagle Eye Outi Jaatinen 10 1 si 0
  Best Lola’s Armagedon Mikkola & Suoniemi 10 1 mu-ha 2
  Ozaenas Jasmine Seppälä & Mettälä 10 1 mu-ha 0
  Sajonne Myrrah Megappon Pauliina Räike 10 1 mu-ha 3
  Bonel Matilda Minna & Jouni Boman 10 1 si 0
  Chalernon Athos Laura Mäkelä 10 1 ke-ti 3
192 Danepark’s After Eight Mist Anu & Aki Kolmonen 9 2 ke-ti 1
  Genedda Q-Man Strengell & Tanhola 9 1 si 2
  Edendane’s Shere Khan Kristiina Karjalainen 9 1 ke-ti 2
  Big Shadows Bourbon Linda Åkerfelt 9 1 ke-ti 1
  C’mon Be A Joy Virpi Pekkarinen 9 1 ke-ti 2
  Danemanian Calla Camelina Marika Rytinki 9 1 mu-ha 2
  Great Bell’s A Christmas Dream Anncristina Tojberg 9 1 mu-ha 2
199 Genedda Vanity Fair Marjo Tapio 8 1 mu-ha 0
  Alexander Janne Lempinen 8 1 si 0
  Giant Dane’s Apollon Riikka Sulantaus 8 1 ke-ti 2
  Giant Dane’s Ariadne Kasv & Lempinen 8 1 ke-ti 2
  Don Vito’s Belgarath Eija & Hannu Koskinen 8 1 mu-ha 2
  Samlet Sir Lancelot Aija Seppänen 8 1 ke-ti 1
  Nykänen’s Princes Liberté Raija Nykänen 8 1 mu-ha 1
206 Dogiwogin Kaktus Mira Heinonen 7 1 ke-ti 1
  Ozaenas Krizia Qvintus & Fröberg 7 1 mu-ha 0
  Sardi How To Marry Millionair Anitta Kilpeläinen 7 1 mu-ha 1
  Catapha’s Livia Tequila Katja Himanen 7 1 mu-ha 1
  Hasan Vom Erbringerh Hof Tapio Jokela 7 1 si 0
211 Ritzypal’s Amazing Pearl Virpi Vigrén 6 1 ke-ti 2
  Vom Romanov Cucurbita Lappalainen & Kiviranta 6 1 ke-ti 0
  Hideho’s Poseidon Lassi Jokinen 6 1 ke-ti 2
  Giant Dane’s Amore A-K Halonen 6 1 ke-ti 2
  Don Vito’s Aloria Leena Nyman 6 1 mu-ha 2
  Orontius Rock’n'Roll Jaana Pennanen 6 1 ke-ti 2
  Dogiwogin Nordic Jet M-L Hernesniemi 6 1 ke-ti 0
  Danemanian Elwiira Seija Karstunen 6 1 mu-ha 0
  Armando’s Taiga Eerika Niemi 6 1 ke-ti 2
  Genedda Symphony of Spots Anja Korvensyrjä 6 1 mu-ha 2
  Swedhouse Wildfire Mäkelä & Hautojärvi 6 1 ke-ti 2
  Love-Dane’s Wild Midnight Katja Utriainen 6 1 ke-ti 2
  Meistersinger Sugar von Buhlen Kati Nieminen 6 1 mu-ha 0
  Cavaliere Nobile Solvi Nordin & Johanna Riskilä 6 1 si 2
225 DaneDream’s Alfa Romeo Sirpa Komula & Kasv 5 1 ke-ti 1
  Love-Dane’s Strawberry Karppinen & Rajavaara 5 1 ke-ti 1
  C’mon Livin La Vida Loca Pekka Heino 5 1 ke-ti 1
  C’mon Ketsup Anette Aghazarian 5 1 ke-ti 3
  Love-Dane’s Wish Come True Mirva & Rami Mäkelä 5 1 ke-ti 1
230 Genedda Turn Over Piritta Paakkunainen 4 1 si 0
  Sajonne Ororo Eija Porkka 4 1 si 0