Vuoden Pentu 2018

Mukana kaikki 18.11.2018 mennessä pidetyt näyttelyt

sijoitus koiran nimi omistajat pisteet näyttelyt väriryhmä lisäpist.
1 Samuraiwood’s Peppi Pitkätossu Leppälä Eila 162 5 ke-ti 17
2 Alder Glade’s Treasure Kunttu Minna & Topi 149 5 ke-ti 21
3 Jättiläisen Malus Sylvestris Smura Noona & Kasv. 80 5 ke-ti 5
4 Samuraiwood’s Paavo Pesusieni Partanen Kirsi 73 5 ke-ti 13
5 Mi’Havana Mr Charming Jokio Kristiina 69 3 mu-ha 9
6 Danemanian Faith In Blu For Lhad Hovikorpi Laura & Leppälä Virpi 54 3 si 9
7 Finskilän Capteeni Compromissi Maunuksela Maria & Rauhala Janne 49 4 mu-ha 10
8 Bella Seppälä Anne 48 3 ke-ti 3
  Hainaron Absolute Arrow Eerola Satu & Saat Egon 48 3 mu-ha 3
10 Finskilän Ciusoitteleva Diiva Mikkonen Kari & Taija 47 3 mu-ha 13
11 Mi’Havana Masterpiece Laihoaho Anette & Kasv. 44 3 mu-ha 4
12 Catapha’s Golden I’m Fear Of The Dark Puomila Maxiini & Kasv. 39 4 je-ti 5
13 Blue Hood’s Pepper’s Lane Jaakonsaari Petra 34 2 si 4
  Hainaron Narayan Eerola Satu 34 3 mu-ha 5
15 Edendane’s Woodstock Siren-Roth Sanna 32 2 ke-ti 13
16 Red Rublev Jetsetter Haavisto Soile 29 3 ke-ti 5
17 Grand Oak’s Seabiscuit Forsstén-Klint Sari & Klint Niko 26 1 mu-ha 6
18 Nerian Euro Power Granada Räisänen Tiina 24 1 ke-ti 9
  Patch-Guilt’s Erica Hynninen Annika & Kasv. 24 1 mu-ha 9
20 Grand Oak’s Secretariat Forsstén-Klint Sari & Klint Niko 23 2 mu-ha 4
  Danemanian File Starter Rytinki Marika 23 1 mu-ha 8
22 Hainaron Electric Eerola Satu 22 1 mu-ha 7
  Edendane’s Helen Sweet Story Grewall Mari 22 2 ke-ti 8
24 Genedda Le Chien Holkeri Jani & Rindell Riikka 21 2 si 2
  Exaisios Shine On You Crazy Diamond Kasv & Baer Joonas 21 1 ke-ti 6
  Quentin V. Jewel’s Blue Hallström Krista & Narva Miika 21 1 si 6
27 Jättiläisen Myrrhis Odorata Meriläinen Annika 20 2 ke-ti 1
  Exaisios Eclipse Kasv & Baer Joonas 20 1 ke-ti 5
29 Genedda Impressionant Femme Keskinen Mari 19 1 mu-ha 4
  Patch-Guilt’s Essex Seppänen Eija 19 1 mu-ha 4
  Danemanian Fight Fire With Fire Salokoski Maija & Kasv. 19 1 mu-ha 4
32 Nerian Euro Power Jericho Tuominen Emmiina & Husain Hammad 17 1 ke-ti 2
  Grandisons Limited Edition Gunnarsson Ann-Louise 17 1 mu-ha 2
  Genedda Je Vais Bien Pohjola Hanna-Kaisa 17 1 mu-ha 2
  Genedda La Belle Malmivuori Niina 17 1 si 2
  Alder Glade’s Stallone Kaura Marianna 17 2 ke-ti 3
37 Bigfort Enigma Ahosola Sari 16 1 mu-ha 1
  Leevindane A Kiss From A Rose Whit Bonel Boman Minna & Jouni 16 1 si 1
  Grande Gremin’s Just Blue Sapphire Ylinen Tiina 16 1 si 1
  Riverside Tail’s Adelie Kanto Pia 16 1 ke-ti 1
41 Danemanian Fear Of The Dark Nygren Minna & Kasv. 15 1 mu-ha 5
42 Samuraiwood’s Olga Kurylenko Kärkkäinen Essi & Kasv. 14 1 ke-ti 4
  Nerian Euro Power Highworth Tuominen Paula 14 1 ke-ti 4
  Exaisios The Show Must Go On Baijars Sabina 14 1 ke-ti 4
  Patch-Guilt’s Elmore Kaarre Jussi 14 1 mu-ha 4
  Finskilän Cipacca Caunokainen Takamäki Ulla 14 1 mu-ha 4
  Genedda La Canelle Tapio Marjo 14 1 si 4
48 Bastianx Nikanti Linda 12 1 si 2
49 Mi’havana Magic Queen Partanen Ilona 11 1 mu-ha 1
  Exaisios Wish You Were Here Silvasti Elsa 11 1 ke-ti 1
  Genedda L’arc De Triomphe Lappalainen Leena 11 1 si 1
  Grandisons Lasting Impression Gunnarsson Ann-Louise 11 1 mu-ha 1
53 Alder Glade’s Sonya Lainio Susanna 8 2 ke-ti 0
  Alder Glade’s Shania Kankainen Mervi 8 2 ke-ti 0
  Edendane’s Sally Brown Vivolin Jenna & Totte 8 2 ke-ti 0
56 Finskilän Comea Danemanian Casanova Rytinki Marika & Belanthor Maiju 5 1 mu-ha 1
  Patch-Guilt’s El Morocco Tarhonen Hannele & Pekka 5 1 mu-ha 1
  Finskilän Coolein Böönä Mononen Riitta 5 1 mu-ha 1
  Patch-Guilt’s Escallonia Tarhonen Hannele & Pekka 5 1 mu-ha 1
  Catapha’s Girl Of Genius Toivonen Taina 5 1 mu-ha 1
  Hainaron Ice Ice Baby Eerola Satu 5 1 mu-ha 1
62 Red Rublev Just Me Friman Mirja & Kasv. 4 1 ke-ti 0
  Red Rublev Japanese Whispers Majuri Tiina & Kasv. 4 1 ke-ti 0
  Alder Glade’s Señorita Redman Alisa 4 1 ke-ti 0
  Grazy Danes Saakashvili Jäntti Maija 4 1 ke-ti 0
  Rosestar’s Fedora Tyrkkö Emma 4 1 mu-ha 0