Pentu-, Juniori- & Veteraaninäyttely Lahti 18.02.2006

Tuomari:
Satu Ylä-Mononen

Tulokset:

BEST IN SHOW
1. Love-Dane’s Lilli Marlen om. Katja Utriainen
2. Alder Glade’s Dante ke  om. Heini & Aapo Ahava
3. CitnaltanStriders Promise Kept om. Hanna Lilja & Soile Haavisto
4. Lulubelle’s Dash Of Gold om. Riikka Sulantaus
5. Fainomenon Attiki-Kalevalla om. Riina Immonen
6. Danemanian Miss Dixie mu om. Jussi & Päivi Heiniö & kasv.

BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. Kennel Alder Glade’s om. Minna & Topi Kunttu
2. Kennel Herdolf om. Vuokko Tienhaara
3. Kennel Danemanian om. Marika Rytinki


 PEK 5-7 kk Urokset

1.                   Bonel Uno si om. Matleena Haapaniemi & Petri Pulla

                      3 KP PEK 5-7 kk 5

 2.                   Bonel Uruk-Hai si om. Riina Immonen & Markus Turunen

                      ei sij.

 3.                   Bonel Utixo si synt. om. Anu Lassila & Janne Rönkkö

                      ei sij.

 4.                   Danemanian Obelix mu om. Elina Oksanen

                      ei sij.

 5.                   Danemanian Outlander mu om. Teija Pesonen

                      ei sij.

 6.                   Genedda Ab Asino Lanam harl. om. Mia Pohja

                      poissa

 7.                   Genedda Absit Invidia si om. Kirsi Kääriäinen

                      poissa

 8.                   Jättiläisen Kalanchoe harl om. Netta Peltonen & Toni Keyriläinen

                      4.

                                 

9.                   Love-Dane’s Åthello ke  om. Pihla Keto & Andrei Novitsky

                      1 KP PEK 5-7 kk 2

 10.                 Red Rublev Wigwam ti om. Jenni Nikula

                      2 KP PEK 5-7 kk 3

11.                 Red Rublev Wohweli ke om. Sofia Snickars

                      ei sij.

 12.                 Red Rublev Woodoo ti om. Laura Mykkänen               

                      5.

PEK 5-7 kk Nartut

  13.                 Anxious Elba To Ozaenas mu om. Marja Partanen & Mika Vahtikari & Mirva Malinen

                      ei sij.

14.                 Bonel Victoria si om. Marjo Forsman

                      2 KP PEK 5-7 kk 4

15.                 Bonel Viivi si om. Anu Wallden & Jani Pesonen

                      ei sij.

                       

16.                 CitnaltanStriders Promise Kept ke om. Hanna Lilja & Soile Haavisto

                      1 KP PEK 5-7 kk 1 BIS III

17.                 Danemanian Olivienne mu om. Piritta Tuominen & Jukka Marttinen & Kasv

                      ei sij.

18.                 Genedda Ab Imo Pectore si om. Satu Ryyti

                      poissa

19.                 Genedda Aurora Borealis mu om. Harri Pii

                      ei sij.

20.                 Liebe Doggen Joyway’s Special ti om. Marianne Salminen & Mikko Wederhorn

                      5.

21.                 Love-Dane’s Åps My Beauty ke om. Raili Rantavuoti & Leea Ojala

                      3 KP PEK 5-7 kk 6

22.                 Red Rublev Walkyria ti om. Mia Majuri & Kasv

                      4.

23.                 Red Rublev Wanamo ke om. Sanna-Mari Salminen

                      ei sij.             

PEK 7-9 kk Urokset

24.                 Alaunt Carlin Idefix Atlantic  harl om. Kasv & Seppo Mettälä 

                      ei sij.

                 

25.                 Alder Glade’s Dante ke  om. Heini & Aapo Ahava 

                      1 KP PEK 7-9 kk 1 BIS II

26.                 Alder Glade’s Dave  ke om. Riikka Rindell & Jani Holkeri 

                      2 KP PEK 7-9 kk 5

27.                 Boarhunters Winston Herdolf si om. Minna Latvala & Vuokko Tienhaara

                      3-

28.                 Danemanian Nikolai harl. om. Petra Luoto

                      4

29.                 Danemanian No Mercy harl. om. Tanja Mäentaka

                      ei sij.

30.                 Denim Danes Freddy Vs Jason mu om. Jenni Ahtonen

                      5

31.                 Denim Danes Full Metal Jacket mu om. Virve Eriksen & Kasv

                      poissa

32.                 Genedda Zorro’s Son harl. om. Carita Matula

                      poissa

33.                 Maxidan’s Here Comes The Sun ke om. Jani Karppinen & Raili Rantavuoti

                      ei sij.

PEK 7-9 kk Nartut

34.                 Alaunt Carlin Immanuel harl. om. Juha-Matti Herttua & Marjo Leivo

                      poissa

 35.                 Alaunt Carlin Ipulse Tigris harl. om. Raija Stenroos

                      ei sij.

                   

36.                 Alder Glade’s Daphne Great-M ke om. Aija Seppänen

                      1 KP PEK 7-9 kk 2

 37.                 Alder Glade’s Dearie ke om. Minna & Topi Kunttu

                      3 KP PEK 4

 38.                 Alder Glade’s Demi ke om. Outi Matilainen

                      ei sij.

 39.                 Alder Glade’s Denice ke om. Maj & Ralph Branders

                      5

 40.                 Alder Glade’s Doris to C’mon ke om. Pia Haulo

                      3 KP PEK 7-9 kk 3

 41.                 Boarhunters Wild Vuokko Herdolf si om. Vuokko & Esa Tienhaara

                      4

 42.                 Danemanian Nordic Beauty harl. om. Mirka Anttila & Kasv.

                      ei sij.

 43.                 Denim Danes Fear And Loathing mu om. Piritta Markkula

                      ei sij.

 44.                 Genedda Zympatic Alien harl. om. Marjo Tapio

                      poissa

JUN 9-12 kk Urokset

45.                 Danemanian Le Miserable GS mu om. Sinikka Hämäläinen

                      4

46.                 Danemanian Messenger mu om. Linda Sundvik

                      poissa

47.                 Danemanian Moomintroll mu om. Misa Honkanen

                      poissa

48.                 Henevaz Papageno harl. om. Elsi Vaajaranta

                      3 –

49.                 Nicolas Capernicus von der Schlehhecke mu om. Sanna Heikka

                      2 –       

                             

50.                 Nobody’s Perfect Balao si om. Sanna Suonvieri & J. Eronen & E. Kajukorpi

                      1 KP PEK 7-9 kk 3

JUN 9-12 kk Nartut

 51.                 C’mon She’s A Lady ti om. Satu Köngäs

                      2 KP JUN 9-12 kk 2

 52.                 Danemanian La Primavera GS om. Piritta Paakkunainen & Kasv

                      poissa

                      

53.                 Danemanian Miss Dixie mu om. Jussi & Päivi Heiniö & Kasv

                      1 KP JUN 9-12 kk 1 BIS VI

 54.                 Mega Moon’s Aurora Divina ti om. Saara Nyyssönen

                      4

 55.                 Nina Ricci Balao si om. Erja Kajukorpi

                      3 -

JUN 12 – 18 kk Urokset

56.                 Aleksis mu om. Anni Tiura

                      poissa

 57.                 D.S.S. Kings Ransom JP Samurai C’mon ti om. Pekka Heino & Katariina Valonen & Kasv

                      ei sij.

58.                 Grandman’s Luca JR ke om. Kasv & Heidi Limpi

                      3 KP JUN 12-18 kk 6

59.                 Great-Golden’s Irwin Goodman ti om. Mirva Malinen & Mika Vahtikari

                      5

60.                 Helisain Cosmos ti om. Reima Heimonen

                      ei sij.

61.                 Herdolf Darth Vader si om. Eva Helander

                      ei sij.

62.                 Herdolf Han Solo Saradn si om. Marita Reitkari

                      ei sij.

63.                 Heritage Hill’s Texas Tycoon ti om. Teija Salmi-Aalto

                      2 KP JUN 12-18 kk 3

                                

64.                 Lulubelle’s Dash of Gold ke om. Riikka Sulantaus

                      1 KP JUN 12-18 kk 1 BIS IV

 65.                 Megappon Nin Tick Tick Boom harl om. Raija Schiewek

                      ei sij.

 66.                 Saradane’s Energiner mu om. Mari Sarasmaa

                      4

67.                 Zsiegmondy Liberté harl. om. Kristiina Valtonen

                      ei sij.

 JUN 12 – 18 kk Nartut

68.                 Catapha’s Uncanany Dame mu om. Anne & Kaj Ovaskainen

                      poissa

69.                 Catapha’s Untiring Wendy mu om. Pauliina Karppinen

                      ei sij. 

                              

70.                 Chic Carelia’s Avalon ke om. Anne Rautiainen-Holm

                      1 KP JUN 12-18 kk 2

71.                 Diplomatic’s Oprah Winfrey si om. Kasv & Nina Puukka

                      poissa

72.                 Falaris Dancing Dragon For Denim si om. Erja Kajukorpi

                      ei sij.

73.                 Grandman’s Lucia ke om. Mirva & Rami Mäkelä

                      3 KP JUN 12-18 kk 5

74.                 Helisain Cairo ke om. Jutta Myrttinen

                      4

75.                 Helisain Candy ti om. Soile Haavisto & Hanna Lilja

                      2 KP JUN 12-18 kk 4

 6.                 Helisain Caramel ti om. Nina Rask

                      5

77.                 Herdolf Padme Naberrie si om. Vuokko & Esa Tienhaara

                      ei sij.

78.                 Jättiläisen Illyria B’Seba man om. Kati Nieminen

                      ei sij.

79.                 Jättiläisen Joanna man om. Anna-Mari Termonen & Kasv.

                      ei sij.

 80.                 Ozaena’s Liquid Gold harl. om. Sari Forssten & Niko Klint

                      ei sij.

 81.                 Tellus Danes Zetor Megappon harl. om. Raija Schiewek

                      ei sij.

VET 6-8 v Urokset

 82.                 Coleridge’s Obi-Wan Kenobi si om. Vuokko & Esa Tienhaara

                      2 KP VET 6-8 v 5

                         

83.                 C’mon Everybody mu om. Rita Wilenius

                      1 KP VET 6-8 v 4

VET 6-8 v Nartut

84.                 Bonel Jolanda si om. Annika Ljungdell

                      5

85.                 Danemanian Calla Camelina mu om. Marika Rytinki

                      ei sij.

86.                 Danemanian Can’t Beat Me mu om. Piia Kytö & Marika Rytinki

                      3 KP VET 6-8 v 3

87.                 Dogiwogin Laodicea ke om. Sanna Passoja

                      poissa    

                              

88.                 Fainomenon Attiki-Kalevalla ke om. Riina Immonen

                      1 KP VET 6-8 v 1 BIS V

 89.                 Great-Golden’s All My Loving ti om. Anna Liisa Vartiainen

                      2 KP VET 6-8 v 2

 90.                 Helisain Messina ke om. Mia Majuri

                      4

 91.                 Jättiläisen Batseba harl. Kati Nieminen

                      ei sij.

 92.                 Jättiläisen Bebe harl om. Marjatta Säisä

                      ei sij.

 VET yli 8 v Nartut

93.                 Edendane’s Miss Moneypenny ke om. Teija Salmi-Aalto

                      3 KP VET yli 8v 3

 94.                 Genedda Femme Fatale si om. Katri Nurmi & Martina Saurén

                      2 KP VET yli 8v 2         

                            

95.                 Love-Dane’s Lilli Marlen ke om. Katja Utriainen

                      1 KP VET yli 8v1 BIS I

 Kasvattajaluokka

 200.               Alaunt Carlin om. Kirsi Seppälä                                     ei esitetty               

201.               Alder Glade’s om. Minna & Topi Kunttu                       1 KP

202.               Bonel om. Minna & Jouni Boman                                    5

203.               Danemanian om. Marika Rytinki                                    3 KP

204.               Denim Danes om. Erja Kajukorpi                                  ei esitetty

205.               Genedda om. Marjo Tapio                                             ei esitetty

206.               Hedolf om. Vuokko Tienhaara                                        2 KP

207.               Jättiläisen om. Kati Nieminen                                        4

208.               Love-Dane’s om. Raili Rantavuoti                                  6

209.               Red Rublev om. Hanna Lilja                                          ei esitetty