Pentu-, Juniori- & Veteraaninäyttely Espoo 03.05.2003

tuomari: Niina Puukka

Tulokset:

BEST IN SHOW
1. Diplomatic’s Celine Dion om. Kirsi Katila
2.
Diplomatic’s Southern Comfort  om. Jaana Kukkonen
3.
Love-Dane’s Just A Minute  om. Mia & Janne Myllyneva
4. Love-Dane’s Ups I Love You om. Sanna Hänninen
5. Swedhouse Wildfire om. Satu Hautojärvi & Laura Mäkelä
6. Denim Danes Agent Scully om. Virpi Leppälä

BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. Kennel Hideho’s om. Pia Koivulahti


 Urokset

  Pennut 5-7 kk

  1. Blockbuster von Schöntal om. Kristiina Valtonen KP pen 5-7kk 2

 

2. Bluestones Supernova For Denim om. Erja Kajukorpi -ei sij-

3. Bonel Pegasus om. Minna Pakarinen -ei sij-

4. Catapha’s Remember Brando om. Taina Toivonen -pois-

5. Helisain Massimo om. Anne Kivelä -ei sij-

6. Magic Alaunt Casper om. Leena Hakuli & Kasv -ei sij-

Pennut 7-9 kk

7. Catapha’s Quis Blue om. Venla Karttunen -ei sij-

8. Danemanian Hilarious Hippo om. Satu Haapala & Mika Ryyti -ei sij-

9. Danemanian Hobgodin om. Sami Vuorenhaltija & Kasv -ei sij-

10. Denim Danes Access Code Cade om. Martina Karjagin & Kasv -pois-

11. Denim Danes Am I Genius om. Erja Kajukorpi -ei sij-

12. Dogiwogin A Blue Brother om. Riina Immonen & Markus Turunen -ei sij-

13. Hideho’s Paris om. Anne Leppänen -ei sij-

14. Hideho’s Poseidon om. Lassi Jokinen -KP pen 7-9kk 2-

15. Hideho’s Python om. Polina Bakumenko -KP pen 7-9kk 3-

Juniorit 12-18 kk

16. Helisain Samurai om. Kasv & Eila Hämäläinen -KP jun 12-18 kk 2 -

Veteraanit 6-8 v

17. Catapha’s Genius om. Erja Kajukorpi -KP vet 6-8v 6-

18. Dogiwogin Coupe De Ville om. Markus Turunen -KP vet 6-8v 2-

19. Hideho’s Mighty Hawk om. Pia Koivulahti -KP vet 6-8v 3-

Veteraanit yli 8 v

20. Genedda Bond James om. Katri Nurmi -pois-

Nartut

Pennut 5-7 kk

21. Bluestones Black Magic Woman om. Erja Kajukorpi -pois-

22. D.S.S. Kings Ransom Geisha C’mon om. Katariina Valonen -KP pen 5-7kk 3-

23. Dogiwogin Nicola Snowstorm om. Terhi Viitala -ei sij-

24. Swedhouse Wildfire om. Satu Hautojärvi & Laura Mäkelä -KP pen 5-7kk 1 BIS-5-

Pennut 7-9 kk

25. Catapha’s Quite Lovely om. Jarmo Sairiala -ei sij-

26. Denim Danes Agent Scully om. Virpi Leppälä -KP pen 7-9 kk 1 BIS 6-

27. Denim Danes American Beauty om. Hanna Suominen -ei sij-

28. Denim Danes Angel V Cataphas om. Mirjam Airio-Murola -ei sij-

29. Hideho’s Palmyra om. Kasv & Hanna Karhu -ei sij-

30. Hideho’s Pantalone om. Carina Weckström -ei sij-

31. Samlet Bamela om. Mikko Lehtimäki -ei sij-

Juniorit 9-12 kk

32. Love-Dane’s This IS My Lady om. Kasv & Mia & Janne Myllyneva -ei sij-

33. Love-Dane’s Ups I Love You om. Sanna Hänninen -KP jun 9-12 kk 1 BIS 4-

Juniorit 12-18 kk

34. Anchohuma Thidalium om. Marika Rytinki -ei sij-

35. Danemanian Funky Girl To BB’s om. Kasv & Heidi Wahlman -ei sij-

36. Danemanian Great Beauty om. Kasv & Pia Kytö -ei sij-

37. Diplomatic’s Celine Dion om. Kirsi Katila -KP jun 12-18 kk 1 BIS-

38. Jättiläisen Dhalia om. Kati Nieminen -ei sij-

Veteraanit 6-8 v

39. Dogiwogin Hulda om. Terhi Viitala -KP vet 6-8v 4-

40. Edendane’s Snow White om. Sirpa Hakala & Esa Mäkynen -KP vet 6-8v 5-

41. Love-Dane’s Just A Minute om. Mia & Janne Myllyneva -KP vet 6-8v 1 BIS 3-

Veteraanit yli 8 v

42. Diplomatic’s Southern Comfort om. Jaana Kukkonen -KP vet yli 8v 1 BIS 2-

43. Dogiwogin Gavia Arctica om. Auli & Juuso Vitikainen -KP vet yli 8v 3-

44. Helisain Karalma om. Carina Tynni -pois-

45. Henevaz Miss My Fair Lady om. Veronica Heikkilä -pois-

46. Pinza’s Black Is Black om. Taina Toivonen -ei sij-

47. Sirentus Geena om. Minna Loisa & Topi Kunttu -KP vet yli 8v 2-

Kasvattajaluokka

82. Kennel Catapha’s om. Taina Toivonen -Kasv 6-

83. Kennel Danemanian om. Marika Rytinki -Kasv 5-

84. Kennel Denim Danes om. Erja Kajukorpi -Kasv 4-

85. Kennel Dogiwogin om. Auli & Juuso Vitikainen -Kasv 3-

86. Kennel Helisain om. Heli Sairola -Kasv pois-

87. Kennel Hideho’s om. Pia Koivulahti -Kasv 1-

88. Kennel Love-Dane’s om. Raili Rantavuoti -Kasv 2-