Tuomarit:
Kirsti Louhi, pennut, juniorit, paras pentu
Mrs Lesley S. Chappell, harlekiinit, mustat, siniset, paras veteraani, paras kasv. ryhmä
Mr Adam Chappell, keltaiset, tiikerijuovaiset, paras jälkeläisryhmä
Tulokset:
BEST IN SHOW
1. Global Dane’s Alibaba
2. FIN & S MVA Genedda Double Cross
3. FIN & EST & RUS MVA Cataphas’ Genius
BEST IN SHOW VETERAANI
1. FIN MVA Wilhelmiinan Cepa-Lutz
2. FIN MVA Bonel Atastar
BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. kennel Love-Dane’s
2. kennel Catapha’s
3. kennel Bonel
BEST IN SHOW JÄLKELÄISLUOKKA
1. KANS & FIN & S & EST MVA Diplomatic’s Sent To Dogiwogi
BEST IN SHOW PENTU
1. Primus By Desing
Sininen
PU1 ROP, FIN & S MVA Genedda Double Cross, om. Katri Nurmi
PU2 SERT, Bonel Jazzy, om. Juha Forsman
PU3 Hotpoint’s Regal Blue Star, om. Elisabeth Bugge
PU4 FIN MVA Bonel Gosma, om. Sanna Heikka
PU5 KANS & FIN & S MVA Newpopman Masa Niemi, om. Jyrki Lahtinen
PN1 VSP, FIN MVA Genedda Femme Fatale, om. Katri Nurmi
PN2 FIN & LV MVA Bonel Charme, om. Annika Pystynen
PN3 FIN MVA Bonel Atastar, om. Marja Sappinen
PN4 KANS & FIN & EST & RUS MVA PMV-97 ESTV-00 Bonel Beauty, om. Minna ja Jouni Boman
PN5 SERT, Bonel Jolanda, om. Annika Ljungdell ja Vasilis Kapsalis
ROP veteraani, FIN MVA Bonel Atastar, om. Marja Sappinen
ROP kasvattajaluokka kennel Bonel, om. Minna ja Jouni Boman
Musta & harlekiini
PU1 ROP, FIN & EST & RUS MVA Catapha’s Genius, om. Taina Toivonen
PU2 FIN & LV MVA Hexenmeister Vegas, om. Minna Laitila
PU3 FIN MVA JMV-98 V-99 MJB’s Finland Espresso, om. Markku Aro
PU4 Genedda Mad About You, om. Kati ja Jarkko Mustonen
PU5 C’Mon Everybody, om. kasv & Rita Malinen
PN1 VSP, FIN MVA Genedda Going Gets Tuff, om.Jaana Kainulainen
PN2 SERT, C’Mon Escapade of Love, om. kasv. & Tuula Weman
PN3 Catapha´s Juliette, om.Taina Toivonen
PN4 Nefertari Degli Arigara, om. Hannele ja Pekka Tarhonen
PN5 Anxious Winona, om. Sari Seppänen
ROP kasvattajaluokka kennel Catapha’s, om. Taina Toivonen
Keltainen & tiikeri
PU1 SERT, ROP, Global Dane’s Alibaba, om. Nestori Reinikka
PU2 FIN MVA Wilhelmiinan Cepa-Lutz, om. Jouni & Tiina & Sampo Silvennoinen
PU3 FIN & LV & EST & RUS MVA Samlet Sir Lancelot, om. Aija Seppänen
PU4 Stealaway Macho Man, om. Tarja Samaletdin
PU5 FIN & S MVA Dogiwogin Global Gold, om. Matti & Kaarina & Niko Reinikka
PN1 VSP, KANS & FIN & S & N & DK MVA KBHW- 99 C’Mon A Girl Made In Usa, om. Katariina Valonen
PN2 FIN & S & N MVA Jusalex Sha-La-La, om. Marika Heiska
PN3 FIN & DK & S MVA V-98 -99 Edendane’s Miss Moneypenny, om. Teija Salmi
PN4 Love-Dane’s Midnight Sun, om. kasv. & Erkki Rantavuoti
PN5 sert, Jusalex Unelma, om. Anu Hulkkonen
ROP veteraani, FIN MVA Wilhelmiinan Cepa-Lutz, om. Jouni & Tiina & Sampo Silvennoinen
ROP pentu Primus By Design, om. Marjo Tapio
ROP kasvattajaluokka kennel Love-Dane’s, om. Raili Rantavuoti
ROP jälkeläisluokka KANS & FIN & S & EST MVA Diplomatic’s Sent To Dogiwogi, om. Auli ja Juhani Vitikainen