Värinäyttely Seinäjoki 24.10.2015

Tuomarit:
Michelle Leeper Nevin, Irlanti
keltaiset, tiikerijuovaiset, BIS-pentu, BIS-jälkeläisluokka, BIS-pari, BIS


Rose Dooley, Irlanti
mustat, harlekiinit, siniset, BIS-juniori, BIS-veteraani, BIS-kasvattaja, BIS-VSP

>>> Kaikki arvostelut

BIS1 - Edendane's Jar Jar Binks  om. Mahkonen Mona & Jani

BIS1 – Edendane’s Jar Jar Binks
om. Mahkonen Mona & Jani

BIS2 - Erkkertin Love Love Hoppingham om. Kilpeläinen Anitta

BIS2 – Erkkertin Love Love Hoppingham
om. Kilpeläinen Anitta

BIS3 - Red Rublev Man For All Seasons om. Näivö Marika

BIS3 – Red Rublev Man For All Seasons
om. Näivö Marika

BIS4 - Grand Oak’s Scarlett O’Hara om. Forsstén-Klint Sari

BIS4 – Grand Oak’s Scarlett O’Hara
om. Forsstén-Klint Sari

BIS5 - Riveran Call Me Fogman Jr om. Keyriläinen Netta

BIS5 – Riveran Call Me Fogman Jr
om. Keyriläinen Netta

BIS1 VSP - C’mon Please By My Star om. Kopra Taina

BIS1 VSP – C’mon Please By My Star
om. Kopra Taina

BIS2 VSP - Mi'havana Jafar At Hoppinghams om. Kilpeläinen Anitta

BIS2 VSP – Mi’havana Jafar At Hoppinghams
om. Kilpeläinen Anitta

BIS3 VSP - Hyacinth Van Acasius  om. Saarinen Leena & Salmi-Aalto Teija & Kasv.

BIS3 VSP – Hyacinth Van Acasius
om. Saarinen Leena & Salmi-Aalto Teija & Kasv.

BIS4 VSP - Bonel Dolce Vita om. Boman Minna & Jouni

BIS4 VSP – Bonel Dolce Vita
om. Boman Minna & Jouni

BIS5 VSP - Edendane's Mona Lisa Smile om. Lars Lönnqvist & Helena Berghäll

BIS5 VSP – Edendane’s Mona Lisa Smile
om. Lars Lönnqvist & Helena Berghäll

BIS1 PENTU - Blaaholms Rubin om.  Kunttu Minna & Topi

BIS1 PENTU – Blaaholms Rubin
om. Kunttu Minna & Topi

BIS2 PENTU - Nordic Giant's High Voltage om.  Rytinki Marika & Kasv.

BIS2 PENTU – Nordic Giant’s High Voltage
om. Rytinki Marika & Kasv.

BIS3 PENTU - Caramelle Sassolungo om. Saastamoinen Anna-Mari

BIS3 PENTU – Caramelle Sassolungo
om. Saastamoinen Anna-Mari

BIS4 PENTU - Coeur De Lion D’Hongrie Fortuna 4U Finland om. Jaakonsaari Petra

BIS4 PENTU – Coeur De Lion D’Hongrie Fortuna 4U Finland
om. Jaakonsaari Petra

BIS5 PENTU - Hoppingham's I'm Story Hot Story  om. Mäki-Kuutti Niina & Tasanko Eki

BIS5 PENTU – Hoppingham’s I’m Story Hot Story
om. Mäki-Kuutti Niina & Tasanko Eki

BIS1 JUN - Mi'havana Jafar At Hoppinghams om. Kilpeläinen Anitta

BIS1 JUNIORI – Mi’havana Jafar At Hoppinghams
om. Kilpeläinen Anitta

BIS2 JUN - Hyacinth Van Acasius om. Saarinen Leena & Salmi-Aalto Teija & Kasv.

BIS2 JUNIORI – Hyacinth Van Acasius
om. Saarinen Leena & Salmi-Aalto Teija & Kasv.

BIS3 JUN - Grande Gremin's Fafourite Florius  om. Hopia Minna

BIS3 JUNIORI – Grande Gremin’s Fafourite Florius
om. Hopia Minna

BIS4 JUN - Red Rublev Being Me om.  Majuri Mia & Kasv.

BIS4 JUNIORI – Red Rublev Being Me
om. Majuri Mia & Kasv.

BIS5 JUN - Doggimainen Täti Monika om. S. Parviainen & J. Länttä & J. Manninen

BIS5 JUNIORI – Doggimainen Täti Monika
om. S. Parviainen & J. Länttä & J. Manninen

BIS1 VET - Bonel Victoria om. Marjo Forsman

BIS1 VETERAANI – Bonel Victoria
om. Marjo Forsman

BIS2 VET - Rainmaster’s Vito Corleone om. Forsstén-Klint Sari & Klint Niko

BIS2 VETERAANI – Rainmaster’s Vito Corleone
om. Forsstén-Klint Sari & Klint Niko

BIS3 VET - Jättiläisen Pioni  om. Kela Taija, Mikkonen Kari

BIS3 VETERAANI – Jättiläisen Pioni
om. Kela Taija, Mikkonen Kari

BIS4 VET - Euro Power Bob The Builder  om. Mari Vähämäki ja Kalle Paloneva

BIS4 VETERAANI – Euro Power Bob The Builder
om. Mari Vähämäki ja Kalle Paloneva

BIS1 KASVATTAJA - kennel Edendane’s om. Salmi-Aalto Teija

BIS1 KASVATTAJA – kennel Edendane’s
om. Salmi-Aalto Teija

BIS2 KASVATTAJA - kennel Grand Oak’s  om. Forsstén-Klint Sari

BIS2 KASVATTAJA – kennel Grand Oak’s
om. Forsstén-Klint Sari

BIS3 KASVATTAJA - kennel Bonel om. Minna & Jouni Boman

BIS3 KASVATTAJA – kennel Bonel
om. Minna & Jouni Boman

BIS4 KASVATTAJA - kennel Jättiläisen om. Kati Nieminen

BIS4 KASVATTAJA – kennel Jättiläisen
om. Kati Nieminen

BIS1 JÄLKELÄISRYHMÄ - C'mon Just Do It  om. Katri Rajamäki

BIS1 JÄLKELÄISRYHMÄ – C’mon Just Do It
om. Katri Rajamäki

BIS2 JÄLKELÄISRYHMÄ - Rainmaster's Vito Corleone  om. Forsstén-Klint Sari & Klint Niko

BIS2 JÄLKELÄISRYHMÄ – Rainmaster’s Vito Corleone
om. Forsstén-Klint Sari & Klint Niko

BIS3 JÄLKELÄISRYHMÄ - Grand Fergo's Emerald  om. Sini Lindfors

BIS3 JÄLKELÄISRYHMÄ – Grand Fergo’s Emerald
om. Sini Lindfors

BIS1 PARI - Kilpeläinen Anitta / HA

BIS1 PARI – Kilpeläinen Anitta / HA

BIS2 PARI - Ahonen Miikka / KE

BIS2 PARI – Ahonen Miikka / KE

BIS3 PARI - Mikkonen Kari / MU

BIS3 PARI – Mikkonen Kari / MU

BIS5 PARI - Salin Hanna / KE

BIS5 PARI – Salin Hanna / KE

 

Parikilpailu
P1.                 Ahonen Miikka / Ke - BIS2
P5.                 Kilpeläinen Anitta / Ha  - BIS1
P8.                 Mikkonen Kari / Mu  - BIS3
P11.               Pokka Sanna / Ti  - BIS4
P12.               Salin Hanna / Ke   - BIS5

Lapsi – Doggikilpailu
L1.                Korhonen Helinä  - BIS2
L2.                Korhonen Kirsikka  - BIS4
L3.                Nummi Cecilia  - BIS1
L4.                Tikkanen Ville-Veikko  - BIS5
L5.                Vainionpää Tinja-Alessa  - BIS3