Erikoisnäyttely Pori 7.5.2005

Tuomarit:
Kirsti Louhi, kaikki pennut
Marion Hipkin, Iso-Britannia, musta & harlekiini jun-luokat, keltainen & tiikeri
Robert Otto, Iso-Britannia, sininen, musta & harlekiini

Tulokset:

BEST IN SHOW
1. Bonel Onella om. Minna & Jouni Boman
2. Edendane’s My Fair Lady om. Ron Westerlund
3. Danemanian Hilarious Hippo om. Satu & Mika Ryyti

BEST IN SHOW VETERAANI
1. Genedda Femme Fatale om Katri Nurmi & Martina Sauren
2. C’mon Be My Secret om Kalervo Hautalahti & Rauno Lepistö

BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. Kennel Edendane’s om. Teija Salmi-Aalto
2.  Kennel Bonel om. Minna & Jouni Boman
3. Kennel Jättiläisen om. Kati Nieminen

BEST IN SHOW PENTU
1. Finlandia’s Keep On Bandit om Anu & Aki Kolmonen
2. Herdofl Padme Naberrie om Vuokko & Esa Tienhaara
3. Jättiläisen Illyria B’Seba om Kati Nieminen
 
KEHÄ 1 RING
Tuomari – Judge: Kirsti Louhi
 
TANSKANDOGGI TIIK.JUOV&KELTAINEN
Great Dane fawn & brindle
 
UROKSET – PENTULUOKKA 5-7 KK – DOGS – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
 
1 D.S.S.Kings Ransom Samurai C’Mon GD00067/05       2
S. 05.12.2004 i D.S.S.Kings Ransom Jp St.paul e D.s.s.kings Ransom Jp Berlinetta kasv Sayama Hitoshi Japani om Heino P. & Valonen K. & Sayama
 
2 Finlandia’s Keep On Bandit N02912/05                       1 kp Rop-pentu BIS-pentu
S. 17.10.2004 i Creekside’S Time Bandit e Finlandia’s Hipp Hopp kasv Pettersen Frank Norja om Kolmonen Anu & Aki
 
 
UROKSET – PENTULUOKKA 7-9 KK – DOGS – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
3 Grandmans Luca Jr FIN46881/04                                2
S. 22.09.2004 i Love-Dane’s Unico Luca e Love-Dane’s Roseanne Barr kasv Pihlajamäki Tiina Tampere om Pihlajamäki Tiina & Markku
 
4 Wilhelmiinan Wirka-Wirhe FIN47418/04                     1 kp
S. 12.08.2004 i Helisain Saturnus e Wilhelmiinan Hiki-Pinko kasv Wilhelmsson Merja Tuupovaara om Silvennoinen Katja & Jarkko
 
5 Yellowskin’S Donut’s Black Coffee FIN49179/04         —
S. 15.08.2004 i Lulubelle’s Amun-Ra e Yellowskin’S Could Not Do Better kasv Majaniemi Anna & Harry Ruotsi om Haavisto Lilja
 
 
NARTUT – PENTULUOKKA 5-7 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
 
6 Maxidan’s Georgia FIN22696/04                                 1 kp Vsp-pentu
S. 08.11.2004 i Drew Wincent’s Lord William e Great Granada’s Kadett kasv Mertz Winnie Tanska om Hämäläinen Eila & Kunttu Minna
 
7 Meherzogi Odessa 9404/05                                         2
S. 28.11.2004 i Sting Des Petites Vernieres e Aurora’s Hope Aida kasv Balogh Erika Unkari om Korhonen Kati-Maija
 
 
NARTUT – PENTULUOKKA 7-9 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
8 Dogiwogin A Fawn Sister FIN42982/04                      3
S. 12.08.2004 i Dogiwogin Sundane e Dogiwogin Justine kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Iivonen Sirpa & Vitikainen
 
9 Grandmans Lucerne FIN46887/04                              1 kp
S. 22.09.2004 i Love-Dane’s Unico Luca e Love-Dane’s Roseanne Barr kasv Pihlajamäki Tiina Tampere om Pihlajamäki Tiina & Markku
 
10 Grandmans Lucia FIN46883/04                                 2
S. 22.09.2004 i Love-Dane’s Unico Luca e Love-Dane’s Roseanne Barr kasv Pihlajamäki Tiina Tampere om Pihlajamäki Tiina & Markku
 
11 Grandmans Lucinda FIN46884/04                             —
S. 22.09.2004 i Love-Dane’s Unico Luca e Love-Dane’s Roseanne Barr kasv Pihlajamäki Tiina Tampere om Pihlajamäki Tiina & Markku
 
 
TANSKANDOGGI SININEN
Great Dane blue
 
UROKSET – PENTULUOKKA 5-7 KK – DOGS – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
 
12 Diplomatic’s Owen Orville S12087/2005                    1
S. 25.11.2004 i Sajonne Peter Pan e Diplomatic’s Almost An Angel kasv Nilsson J & Einarsve B Ruotsi om Niemi Eerika & Jyrki
 
 
UROKSET – PENTULUOKKA 7-9 KK – DOGS – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
13 Herdolf Jasen Solo FIN41561/04                              1
S. 24.08.2004 i Coleridge’s Obi-Wan Kenobi e Granneman’s Jedi Princess Amidala kasv Tienhaara Vuokkko Rusutjärvi om Silvennoinen Nina
 
 
NARTUT – PENTULUOKKA 5-7 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
 
14 Diplomatic’s Oprah Winfrey FIN16718/05                 1
S. 25.11.2004 i Sajonne Peter Pan e Diplomatic’s Almost Angel kasv Einarsve B & Nilsson J Ruotsi om Puukka Nina & Kasv.
 
 
 NARTUT – PENTULUOKKA 7-9 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
15 Herdolf Jaina Solo FIN41558/04                               2
S. 24.08.2004 i Coleridge’s Obi-Wan Kenobi e Granneman’s Jedi Princess Amidala kasv Tienhaara Vuokko Rusutjärvi om Sillanpää Anne & Mika & Tiia
 
16 Herdolf Padme Naberrie FIN41556/04                      1 kp Rop-pentu BIS-2-pentu
S. 24.08.2004 i Coleridge’s Obi-Wan Kenobi e Granneman’s Jedi Princess Amidala kasv Tienhaara Vuokko Rusutjärvi om Tienhaara Vuokko & Esa
 
 
 
TANSKANDOGGI HARLEKIINI & MUSTA
Great Dane harlequin & black
 
UROKSET – PENTULUOKKA 5-7 KK – DOGS – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
 
17 Aleksis FIN10088/05                                                 1
S. 10.10.2004 i Catapha’s Remember Brando e Alaunt Carlin Gismet’S Satin kasv Ovaskainen Anne & Kaj Iittala om Tiura Anni
 
18 Diplomatic’s Osborne Reynolds S12088/2005           2
S. 25.11.2004 i Sajonne Peter Pan e Diplomatic’s Almost Angel kasv Einarsve B & Nilsson J Ruotsi om Hyvönen Eeva
 
19 Hoppingham’s Fact Duty Aulis FIN12018/05             3
S. 19.11.2004 i Ozaenas Happy Hearts e Hoppingham’s Sardiajs Classic kasv Kilpeläinen Anitta Pori om Koskinen Satu
 
20 Saradane’s Eternally King FIN1234                            4
S. 28.11.2004 i Thunderfire Going Turbo e Saradane’s Black And White kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Saikkonen Marko & Tiina & Kasv.
 
21 Tellus Danes Zillian Megappon FIN48288/045           —
S. 16.10.2004 i Almostas Beauregarde Bubba e Ozaenas Fatal Genedda kasv Holopainen Tanja Rusko om Mäentaka Tanja & Kasv.
 
 
UROKSET – PENTULUOKKA 7-9 KK – DOGS – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
22 Magic Alaunt Diili FIN45146/04                                 2
S. 25.04.2004 i QuentinTarantino Del Castello Delle Rocche e Magic Alaunt Bianca kasv Koskela Eliisa Hämeenkyrö om Ollila Niina
 
23 Magic Alaunt Duuri FIN45148/04                              1
S. 25.09.2004 i Quentin Tarantino Del Castello Delle Rocche e Magic Alaunt Bianca kasv Koskela Eliisa Hämeenkyrö om Väisänen Minna & Esa
 
 
NARTUT – PENTULUOKKA 5-7 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 5-7 MONTHS
24 Aino FIN10089/05
S. 10.10.2004 i Catapha’s Remember Brando e Alaunt Carlin Gismet’S Satin kasv Ovaskainen Anne & Kaj Iittala om Ovaskainen Anne & Kaj
 
25 Ava FIN10092/05
S. 10.10.2004 i Catapha’s Remember Brando e Alaunt Carlin Gismet’S Satin kasv Ovaskainen Anne & Kaj Iittala om Ovaskainen Anne & Kaj
 
26 Hoppingham’s Fact Duty Hansu FIN12020/05
S. 19.11.2004 i Ozaenas Happy Hearts e Hoppingham’s Sardi Aj’s Classic kasv Kilpeläinen Anitta Pori om Saloranta Sari
 
27 Hoppingham’s Fact Duty Mirkku FIN12021/05
S. 19.11.2004 i Ozaenas Happy Hearts e Hoppingham’s Sardiajsclassic kasv Kilpeläinen Anitta Pori om Laine Marja
 
28 Jättiläisen Illyria B’Seba FIN48299/04                      1 kp Rop-pentu BIS-3 pentu
S. 07.10.2004 i Great Bel’s Excellency e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Nieminen Kati
 
29 Jättiläisen Ilythia B’Seba FIN48296/04                     3
S. 07.10.2004 i Great Bel’s Exellency e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Kasper Piia & Kasv.
 
30 Jättiläisen Indira B’Seba FIN48297/04                      2
S. 07.10.2004 i Great Bel’s Exellency e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Kulmala Karolina
 
31 Jättiläisen Istar B’Seba FIN48298/04                        4
S. 07.10.2004 i Great Bel’s Exellency e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Änkö Sari & Kasv.
 
32 Saradane’s Entertainer FIN123
S. 28.11.2004 i Thunderfire Going Turbo e Saradane’s Black And White kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Kärkkäinen Janina & Lintula Janne
 
33 Tellus Danes Zetor Megappon FIN48284/04
S. 16.10.2004 i Almosta’S Beauregarde Bubba e Ozaenas Fatal Genedda kasv Holopainen Tanja Rusko om Kuortti Raija
 
34 Tellus Danes Zsazsa Megappon FIN48285/04
S. 16.10.2004 i Almosta’S Beauregarde Bubba e Ozaenas Fatal Genedda kasv Holopainen Tanja Rusko om Holopainen Tanja
NARTUT – PENTULUOKKA 7-9 KK – BITCHES – PUPPY CLASS 7-9 MONTHS
 
35 Magic Alaunt Dap’ple FIN45150/04                           1
S. 25.09.2004 i Quentin Tarantino Del Castello Delle Rocche e Magic Alaunt Bianca kasv Koskela Eliisa Hämeenkyrö om Koskela Eliisa & Hietanen Tommi
 
 
 
KEHÄ 2 RING
Tuomari – Judge: Marion Hipkin, Englanti
 
TANSKANDOGGI HARLEKIINI & MUSTA
Great Dane harlequin & black
 
UROKSET – JUNIORILUOKKA – DOGS – JUNIOR CLASS
 
36 Anxious Davidson Harley FIN13922/04                     EH 3
S. 21.12.2003 i Genedda My Main Man e Anxious Morning Glory kasv Seppänen Sari Oulu om Kuosmanen Satu & Lämsä Ari
 
37 Anxious Dj White Ink FIN13921/04                          H
S. 21.12.2003 i Genedda My Main Man e Anxious Morning Glory kasv Seppänen Sari Oulu om Ukonmaanaho Maarit & Honkala Hannu
 
38 Bonel Sebastian FIN24280/04                                   H
S. 04.04.2004 i Berevale Gilpin e Bonel Nikita kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Silvennoinen Päivi
 
39 Bonel Sirius FIN24279/04                                         ER 2
S. 04.04.2004 i Berevale Gilpin e Bonel Nikita kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Toppinen Olga
 
40 Danemanian I’M Elvis Shenge FIN13525/04              ER 1 PU-3 VARASERTI
S. 05.12.2003 i Stonehenges Doc Holiday e Xscape Awarded kasv Rytinki Marika Ryttylä om Ryyti Satu
 
41 Xerxes Liberte FIN44295/04                                     H
S. 30.05.2004 i Sir Henry Vom Hause Rawert e Indian Summer Liberte kasv Retting Barbara Saksa om Anttila Nina & Juha
 
 
NARTUT – JUNIORILUOKKA – BITCHES – JUNIOR CLASS
 
42 Anxious Dame Nature FIN13925/04                          EH 2
S. 21.12.2003 i Genedda My Main Man e Anxious Morning Glory kasv Seppänen Sari Oulu om Seppänen Sari
 
43 Bonel Santra FIN24281/04                                       EH 3
S. 04.04.2004 i Berevale Gilpin e Bonel Nikita kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Konttinen Sami
 
44 Bonel Sasha FIN24282/04                                        H
S. 04.04.2004 i Gerevale Gilpin e Bonel Nikita kasv Boman M & J Suonenjoki om Saukkola Miia
 
45 Bonel S’Ai Dee Dogiwogi FIN24283/04                     —
S. 04.04.2004 i Berevale Gilpin e Bonel Nikita kasv Boman M & J Suonenjoki om Passoja Sanna
 
46 Denim Danes Dirty Dancing FIN45394/04                  T
S. 10.07.2004 i Bluestones Supernova For Denim e Catapha’s La Denim Donna kasv Kajukorpi Erja Kaipiainen om Kajukorpi Erja & Zinovjena Jelena
 
47 Iwa Saxifraga FIN39637/04                                      —
S. 30.04.2004 i Joska Van Deltadog e Burza Oregon kasv Slowik Monika Puola om Koskela Eliisa
 
48 Mi’Havanna Aura FIN24054/04                                 H
S. 06.04.2004 i Megappon Tindiddii e Ozaenas Havanna Star kasv Halme Anna -Mari Turku om Halme Anna-Mari
 
49 Sajonne Thunderheart FIN27693/04                          EH 1
S. 08.04.2004 i Diblomatic’s Val Kilmer e Sajonne Liebelei kasv Puukka Nina Masku om Salomaa Hanna
 
50 Sajonne True Romance FIN27694/04                       H
S. 08.04.2004 i Diplomatic’s Val Kilmer e Sajonne Liebelei kasv Puukka Nina Masku om Puukka N & Laine E & M
 
 
TANSKANDOGGI TIIK.JUOV&KELTAINEN
Great Dane fawn & brindle
 
UROKSET – JUNIORILUOKKA – DOGS – JUNIOR CLASS
 
51 LTUJV-05 Abragabra’s Fantastic Phenom FIN33154/04             EH 4
S. 06.05.2004 i Lagarada’s Aspen Gold e Abragabra’s De Golden Dream kasv Heiska Marika Ainastalo om Kolu Heidi
 
52 Abragabra’s Frantic Fellow FIN33155/04 H
S. 06.05.2004 i Lagarada’s Aspen Gold e Abragabra’s De Golden Dream kasv Heiska Marika Ainastalo om Heiska Marika
 
53 Dogiwogin Prince FIN24675/04                                EH
S. 26.03.2004 i Dogiwogin Hamlet e Faxidan Grande Diva kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Alander Marjo
 
54 Edendane’s Eldarion FIN27697/04                           T
S. 06.05.2004 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Colors Of The Wind kasv Salmi-Aro Teija Järvenpää om Saarinen Päivi
 
55 Edendane’s Thranduil FIN27696/04                          ER 1 PU-2 SERTI
S. 06.05.2004 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Colors Of The Wind kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Vaajo Jyrki & Kasv.
 
56 Love-Dane’s Young Hamlet FIN30089/04                  ER 2         
S. 06.04.2004 i Love-Dane’s Scoopy Doo e Love-Dane’s Power Of Romance kasv Rantavuoti Raili Tornio om Keto Pihla & Novitsky Andrei
 
57 Meadowood’s Delight Of Life FIN25895/04               ER 3
S. 06.01.2004 i Lost Creek’S Jospeh Dane Lane e Meadowood’s Mandalay kasv Wood Gisella Usa om Kukkonen Jaana
 
 
UROKSET – NUORTEN LUOKKA – DOGS – INTERMEDIATE CLASS
 
58 Budoar James FIN43066/03                                     H
S. 03.10.2003 i Rockingdanes Network Navigator e Helisain Leona kasv Riihelä Katariina Hämeenkoski om Kirveskoski Kati
 
59 Budoar Jayson FIN43068/03                                    ER 2
S. 03.10.2003 i Rockingdanes Network Navigator e Helisain Leona kasv Riihelä Katariina Hämeenkoski om Haavisto Lilja
 
60 C’Mon Lord Of Marabou FIN36565/03                      H
S. 08.06.2003 i C’Mon Double Del Lago e Delago’s Back To The Future kasv Valonen Katariina Jokela om Seppälä Outi & Kasv.
 
61 JV-04 Edendane’s Henry Higgins FIN37095/03         ER 1 PU-3 VARASERTI
S. 29.07.2003 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Miss Moneypenny kasv Salmi-Aro Teija Järvenpää om Järvinen Antti & Luukkanen Heidi
 
62 Love-Dane’s Wish Come True FIN12612/04              EH 3
S. 01.12.2003 i Charlenon Athos e Love Dane’s Midnight Sun kasv Rantavuoti Raili Tornio om Mäkelä Mirva & Rami
 
63 Ritzypal’s Bumber Galaxy FIN34240/03                    EH 4
S. 19.06.2003 i Dinro Remarkable e Minttu kasv Vigren Virpi Pori om Vigren Virpi & Rantanen Minni
 
 
UROKSET – AVOIN LUOKKA – DOGS – OPEN CLASS
 
64 Helisain Massimo FIN44494/02                                 H
S. 20.10.2002 i Helisain Dandy e Helisain Morgana kasv Sairola Heli om Kivelä Anne Marie
 
65 Samlet Divine Dinosaur FIN23321/03                        —
S. 06.05.2003 i Pena-Zarlin Sharp Dressed Man e Fantasia’S Steel Magnolia kasv Samaletdin Tarja om Meronen Katja-Leena
 
 
UROKSET – VALIOLUOKKA – DOGS – CHAMPION CLASS
 
66 FIN&N&EST&LV MVA ESTV-03 Abragabra’s De Golden Ghost FIN23734/01 ER3
S. 24.03.2001 i Edendane’s Golden Eye e Jusalex Sha-La-La kasv Heiska Marika Ainastalo om Kolu Heidi
 
67 KANS&FIN&S&EST MVA BALTW-03 Creekside’S Time Bandit FIN39600/00 H
S. 14.10.1999 i Oakstone’S Rock Of Gibraltar e Creekside’S The Time Of My Life kasv Brungard Jan Usa om Kolmonen Anu & Aki
 
68 FIN MVA C’Mon Double Del Lago FIN38754/98                          H
S. 24.09.1998 i Pyramids Reannromeo Del Lago e Del Lago Secret Hope kasv Valonen Katariina Jokela om Kantala Henna & Janne & Kasv.
 
69 JKC&FIN MVA V-03-04 C’Mon Hot Choice FIN27807/00            ER 2 PU-4
S. 16.05.2000 i C’Mon Double Del Lago e C’Mon Be A Joy kasv Valonen Katariina Jokela om Valonen Katariina & Sayama Hitoshi
 
70 FIN&S MVA Diplomatic’s Val Kilmer FIN21975/03                       ER 1 PU-1 VSP
S. 10.07.2001 i Lagarada’s Gold Krugerrand e Diplomatic’s Jane Stuart kasv Einarsve B.& Nilsson J. Ruotsi om Salmi-Aalto Teija & Kasv
 
71 FIN MVA Dogiwogin World Wide Web FIN18105/99                  H
S. 28.02.1999 i Diplomatic’s Your Majesty e Dogiwogin Magica De Spell kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Kauppala Emmi & Jukka & Souri Liisa
 
72 FIN MVA JV-02 Helisain Samurai FIN16847/02                           EH
S. 06.02.2002 i Hotpoint’s Vote For Me e Helisain Melina kasv Sairola Heli Kantele om Hämäläinen Eila & Kasv
 
73 FIN MVA Love-Dane’s Scoopy Doo FIN31678/01                       EH  4
S. 14.05.2001 i Gluckskind Alwin e Love-Dane’s Lilli Marlen kasv Rantavuoti Raili Tornio om Utriainen Katja
 
74 FIN MVA Love-Dane’s Speedy Gonzales FIN31679/01                EH
S. 14.05.2001 i Gluckskind Alwin e Love-Dane’s Lilli Marlen kasv Rantavuoti Raili Tornio om Ripatti Hanna
 
75 FIN&EST MVA Love-Dane’s Unico Luca FIN38533/02                 EH
S. 13.07.2002 i Chalemon Athos e Love-Dane’s Lilli Marlen kasv Rantavuoti Raili Tornio om Mäkelä Mirva & Rami
 
76 FIN MVA Love-Dane’s Victory Of North FIN16372/03                 H
S. 31.01.2003 i Love Dane’s Quick Duke e Love Dane’s Monday Romance kasv Rantavuoti Raili Tornio om Karppinen Jani & Rajavaara Eija
NARTUT – JUNIORILUOKKA – BITCHES – JUNIOR CLASS
 
77 Abragabra’s Fantastic Dream FIN33157/04                                EH
S. 06.05.2004 i Lagarada’s Aspen Gold e Abragabra’s De Golden Dream kasv Heiska Marika Ainastalo om Heiska Marika & Qvintus Jonna
 
78 Abragabra’s Fawn Fairytale FIN33156/04                                  EH 3
S. 06.05.2004 i Lagarada’s Aspen Gold e Abragabra’s De Golden Dream kasv Heiska Marika Ainastalo om Heiska Marika
 
79 C’Mon One More Time FIN42270/04                                           EH
S. 09.05.2004 i Heritage Hill’s Dream Machine e C’Mon Del Secret Lago kasv Valonen Katariina Jokela om Haulo Pia
 
80 C’Mon Onyx In Marabou FIN42274/04                                       EH 4
S. 09.05.2004 i Heritage Hills’Dream Machine e C’Mon Del Secret Lago kasv Valonen Katariina Jokela om Seppälä Outi & Kasv.
 
81 C’Mon Pippi Långstrump FIN45524/04                                       H
S. 27.05.2004 i C’Mon Hot Choice e C’Mon Just For You kasv Valonen Katariina Jokela om Heikkilä Veronica
 
82 Edendane’s Luthien Tinuviel FIN27698/04                                 ER 1 PN4
S. 06.05.2004 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Colors Of The Wind kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Korpijärvi Mona & Mahkonen Jani Vanha
 
83 Love-Dane’s Yellow Demi FIN30086/04                                      ER 2
S. 06.04.2004 i Love-Dane’s Scoopy-Doo e Love-Dane’s Power Ofromance kasv Rantavuoti Raili Tornio om Ranta Marja
 
84 Samlet Midnight Sun FIN30478/04                                                 T
S. 04.06.2004 i Samlet Sir Lancelot e Helisain Daniela kasv Samaletdin Tarja Huittinen om Lehtimäki Mikko & Kasv.
 
85 Sunstrike California Sunshine FIN45186/04                               EH
S. 20.06.2004 i Edendane’s Golden Eye e Goldstrike Sunnyside Camellia kasv Swedlow & Mcgoldrick & Dillon Usa om Hakala Sirpa & Salmi-Aalto Teija
 
 
NARTUT – NUORTEN LUOKKA – BITCHES – INTERMEDIATE CLASS
 
86 Edendane’s Audrey Hepburn FIN37098/03                                ER 4
S. 29.07.2003 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Miss Moneypenny kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Raitio Ulla
 
87 Edendane’s My Fair Lady FIN37097/03                     ER 1 PN-1 ROP SERTI BIS2
S. 29.07.2003 i Diplomatic’s Val Kilmer e Edendane’s Miss Moneypenny kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Westerlund Ron
 
88 Hideho’s She’s So Lovely FIN40857/03                                      H
S. 30.07.2003 i Fainomenon Arthaster’S Phinnish e Hideho’s Olympia kasv Koivulahti Pia Hausjärvi om Vuorenmaa Elina & Kasv.
 
89 Love-Dane’s Wild Midnight FIN12615/04                                   ER 3
S. 01.12.2003 i Chalemon Athos e Love-Dane’s Midnight Sun kasv Rantavuoti Raili Tornio om Utriainen Katja & Kasv.
 
90 V-04 JV-04 Rizypal’s Booby On Stars FIN34243/03  ER 2 PN-2 VARASERTI
S. 19.06.2003 i Dinro Remarkeable e Minttu kasv Vigren Virpi Pori om Vigren Virpi
 
 
 
NARTUT – AVOIN LUOKKA – BITCHES – OPEN CLASS
 
91 C’Mon Ketchup FIN37607/03                                                     EH 2
S. 05.04.2003 i Dinro Remakable e C’Mon Here Comes Joy kasv Valonen Katariina Jokela om Aghazarian Anette
 
92 Dogiwogin Laodicea FIN37250/99                                              —
S. 28.08.1999 i Dogiwogin Pentium e Dogiwogin Gavia Arctica kasv Vitikainen A & J Hiirola om Passoja Sanna
 
93 Dogiwogin Nicola Snowstorm FIN46677/02                               EH 1
S. 11.11.2002 i Lyonhearts St. Nicholas e Fainomenon Attiki-Kalevalla kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Viitala Terhi & Keskinen Niilo
 
94 Dogiwogin Tarragona EJ24917/00                                             —
S. 11.04.2000 i Fireside Hideho Dogiwogin e Dogiwogin Print Daneamor kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Lehtonen Suvi
 
95 Edendane’s Colors Of The Wind FIN17289/01                           H
S. 22.02.2001 i Heritage Hill’s Dream Machine e Edendane’s Miss Moneypenny kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Mahkonen Jani & Korpijärvi Mona
 
96 Giant Dane’s Amore FIN29885/00                                              H
S. 01.06.2000 i Dogiwogin Coupe De Ville e Face Number One kasv Sulantaus Hanna Piikkiö om Halonen Anne-Katherine
 
97 Love-Dane’s Strawberry FIN31683/01                                       EH 4
S. 14.05.2001 i Gluckskind Alwin e Love-Dane’s Lilli Marlen kasv Rantavuoti Raili Tornio om Karppinen Jani & Rajavaara Eija
 
98 Love-Dane’s Valentine FIN16370/03                                          H
S. 31.01.2003 i Love-Dane’s Quick Duke e Love-Dane’s Monday Romance kasv Rantavuoti Raili Tornio om Onkalo Mikko
 
99 Samlet Bamela FIN40766/02                                                      EH 3
S. 01.10.2002 i Aropupun Oskari e Rojon’s Rhapsody V.stone Valley kasv Samaletdin Tarja Huittinen om Lehtimäki Mikko
 
 
NARTUT – VALIOLUOKKA – BITCHES – CHAMPION CLASS
 
100 FIN MVA Abragabra’s De Golden Dream FIN23735/01             ER
S. 24.03.2001 i Edendane’s Golden Eye e Jusalex Sha-La-La kasv Heiska Marika Ainastalo om Heiska Marika
 
101 FIN MVA C’Mon Here Comes Joy FIN27812/00                        EH
S. 16.05.2000 i C’Mon Double Del Lago e C’Mon Be A Joy kasv Valonen Katariina Jokela om Aghazarian Anu-Liisa & Heino Pekka
 
102 FIN&S&EST&LVU&UKR&BLR,JV-03,LTUJW-04 D.S.S.Kings Ransom Jp Geisha C’Mon FIN37138/03                                                                                   ER
S. 13.11.2003 i C’Mon Hot Choice e D.s.s.kings Ransom Jt Testsrossa kasv Sayama Hitoshi Japani om Valonen Katariina
 
103 FIN MVA Edendane’s Once Upon A Dream FIN17292/01          EH
S. 22.02.2001 i Heritage Hill’s Dream Machine e Edendane’s Miss Moneypenny kasv Salmi-Aalto Teija Järvenpää om Saarinen Leena
 
104 FIN&S&DK&EST MVA Helisain Dominica FIN38985/00              ER 4
S. 14.09.2000 i Helisain Ladykiller e Helisain Davina kasv Sairola Heli Kantele om Kunttu Minna & Topi
 
105 FIN MVA Helisain Messina FIN37998/99                  ER 3
S. 28.08.1999 i Helisain Pelicano e Helisain Morgana kasv Sairola Heli Kantele om Majuri Mia
 
106 FIN MVA Helisain Scarlet FIN16852/02                                     EH
S. 06.02.2002 i Hotpoints Vote For Me e Helisain Melina kasv Sairola Heli Kantele om Majuri Mia
 
107 FIN&S MVA Helisain Selina FIN16853/02                                  EH
S. 06.02.2002 i Hotpoint’s Vote For Me e Helisain Melina kasv Sairola Heli Kantele om Haavisto Soile
 
108 KANS&FIN&S&N&EST MVA PMV-01 Jusalex Sha-La-La FIN39539/97 —
S. 12.09.1997 i Pyramids Reannromeo Del Lago e Jusalex Karisma kasv Marmor Maaret Sippola om Heiska Marika
 
109 KANS&FIN&N&S MVA Love-Dane’s Lilli Marlen FIN37912/97    ER 2
 S. 20.07.1997 i Love-Dane’s Duke Of North e Great-Body’s Everlastinglove kasv Rantavuoti Raili Tornio om Utriainen Katja
 
110 FIN MVA Love-Dane’s Roseanne Barr FIN13967/01                 ER 1 PN-3
S. 17.02.2001 i Love Dane’s Magic One e Love Dane’s Liz Taylor kasv Rantavuoti Raili Tornio om Pihlajamäki Tiina & Markku
 
111 FIN&N MVA Love-Dane’s Sinderella FIN31680/01
S. 14.05.2001 i Gluckskind Alwin e Love-Dane’s Lilli Marlen kasv Rantavuoti Raili Tornio om Karppinen Jani & Rajavaara Eija
 
 
NARTUT – VETERAANILUOKKA – BITCHES – VETERAN CLASS
 
112 FIN MVA C’Mon Be My Secret FIN16192/97                             ER 1 ROP VET BIS2 vet
S. 31.01.1997 i Finn Select King Of Americano e C’Mon A Girl Made In Usa kasv Valonen Katariina Jokela om Hautalahti K & Lepistö R
 
 
KASVATTAJALUOKKA – - BREEDERS CLASS
 
300 Kennel Abragabra’s                                                                   —
om Heiska Marika
51,52, 77,78,100
 
301 Kennel C’Mon                                                                            —
om Valonen Katariina
60,68,69,79,80,81,91,101,112
 
302 Kennel Dogiwogin                                                                     —
om Vitikainen Auli Ja Juhani
53,71,92,93,94
 
303 Kennel Edendane’s                                                                    1 KP BIS-kasv
om Salmi-Aalto Teija
54,55,61,82,86,87,95,103
 
304 Kennel Love-Dane’s                                                                   2 KP
om Rantavuoti Raili
62,74,75,76,83,89,97,98,110,111

KEHÄ 3 RING
Tuomari – Judge: Robert Otto, Englanti
 
TANSKANDOGGI SININEN
Great Dane blue
 
UROKSET – JUNIORILUOKKA – DOGS – JUNIOR CLASS
 
113 JV-04 LVW-05 Bonel Roland FIN14105/04                              H
S. 15.01.2004 i Terminetor Del Castello Gamenario e Bonel Jolanda kasv Boman Mnna & Jouni Suonenjoki om Wahlman Heidi
 
114 Saradane’s Deep Blue FIN43587/04                                         —
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker V Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Pori om Paavilainen Katri & Ojala Jukka
 
115 Saradane’s Diesel Truck FIN43583/04                                      H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucia Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Manninen Tiina
 
116 Saradane’s Diesel Vin FIN43586/04                                          H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker V Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Pori om Aalto Leeni & Nikkinen Sami
 
117 Saradane’s Dream Maker FIN43585/04                                    H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Salonen Sanna
 
118 Saradane’s Dude Of Dreams FIN43584/04                               H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Eerikkilä Sanna & Kasv
 
119 Saradane’s Dylan V Herdolf FIN43582/04                                H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Peltonen Netta & Kasv.

UROKSET – NUORTEN LUOKKA – DOGS – INTERMEDIATE CLASS
 
120 Bonel Quentin Blue FIN28150/03                                             EH 1
S. 17.05.2003 i Bonel Lucifer e Bonel Matilda kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Kauppala Emmi & Jukka & Souri Liisa
 
121 Vars S Isaevskogo Podvorya FIN29498/04                              H
S. 11.05.2003 i Nadir Amigo Perro e Izumitelnaya Stefi Iz Mira Mechty kasv Troshina Elena Venäjä om Leppälä Virpi & Kajukorpi Erja
 
122 Vecher S Isaevskogo Podvorya FIN44368/03                          T
S. 11.05.2003 i Nadir Amigo Perro e Izumitelnaya Stefi Iz Mira Mechty kasv Troshina Elena Venäjä om Sysimies Mari & Toni & Tapio Marjo
 
 
UROKSET – AVOIN LUOKKA – DOGS – OPEN CLASS
 
123 Bonel Larry FIN41834/00                                       ER 1 PU-1 VSP SERTI
S. 02.11.2000 i Wysiwyg Bonel’S Blue Traveler e Bonel Doris kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Julia Graham c/o Boman Minna & Jouni
 
124 Bonel Nestor FIN43899/01                                                       H
S. 18.11.2001 i Longo’s Endless Gossip e Bonel Doris kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Toppinen Olga
 
125 EST MVA Personal Effect Picador Balao FIN45192/04              H
S. 20.08.2002 i Ulyssess Dan Fodio Margarejro e Messalina Medium kasv Pyziak Anna Puola om Kajukorpi Erja
 
 
UROKSET – VALIOLUOKKA – DOGS – CHAMPION CLASS
 
126 FIN&EST&LV MVA Bonel Oswald FIN41624/02                        EH
S. 18.09.2002 i Terminetor Del Castello Giamenario e Bonel Jolanda kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Aalto Tiina & Nominen Mikko
 
127 KANS&FIN&EST&LV MVA, LVV-03 Coleridge’s Obi-Wan Kenobi FIN30228/99 EH
S. 08.04.1999 i Coleridge’s Blue Indigo Rapsody e Coleridge’s Blu Remembrance kasv Gurtner Patricia Usa om Tienhaara Vuokko
 
128 FIN&LTU MVA, JV-03, BALTJV-03, ESTJV-03 Dogiwogin Blue Brother FIN45651/02 ER
S. 31.08.2002 i Berevale Gilpin e Wysiwyg Doris Dogiwogi V Longo kasv Vitikainen Auli & Juuso Hiirola om Immonen Riitta & Turunen Markus
 
129 FIN MVA Genedda Risen Star FIN17525/01                              ER 4
S. 15.03.2001 i Magic’s Pro Gold V Genedda e Genedda Easy Going kasv Tapio Marjo Äetsä om Kääriäinen Kirsi
 
130 FIN MVA Genedda Robin Hood FIN17527/01                           ER 2 PU-3
S. 15.03.2001 i Macig’s Pro Gold V Genedda e Genedda Easy Going kasv Tapio Marjo Äetsä om Hannula Leena
 
131 FIN MVA Saradane’s A Kid Of Hearts FIN37192/00                  ER 3 PU-4
S. 09.07.2000 i Granneman’s Avanti e Bonel Divine Genedda kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Eerikkilä Sanna
 
132 KANS&FIN&EST&RUS&LV&LTU&BALT MVA, JV-00,V-01-03-04,BALTV-03LVV-04,LTUV-04,ESTV-04 Wysiwyg Luke Skywalker Longo FIN27636/00 ER 1 PU-2
S. 24.01.2000 i Longo’s Endless Gossip e Wysiwyg’S Diamond Solitaire kasv Labrie Teresa Usa om Tienhaara Vuokko
 
 
UROKSET – VETERAANILUOKKA – DOGS – VETERAN CLASS
 
133 FIN&S MVA Genedda Douple Cross FIN28475/95                     —
B (S) S. 05.05.1995 i Genedda Bond James e Grosso Dekoratis kasv Tapio Marjo Äetsä om Nurmi Katri
 
 
NARTUT – JUNIORILUOKKA – BITCHES – JUNIOR CLASS
 
134 Genedda Yesyesyes FIN27082/04                                            ER 2
S. 14.04.2004 i Kohinoor Lexus Harley e Genedda Question Why kasv Tapio Marjo Äetsä om Mäntynen Satu & Kasv
 
135 Saradane’s Dancing Queen FIN43580/04                                 EH 3
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Muller Yvonne & Wiberg Klaus & Kasv.
 
136 Saradane’s Darla Herdolf FIN43579/04                                    —
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Kärkkäinen Riikka & Tienhaara Vuokko
 
137 Saradane’s Domina Of Mind FIN43581/04               ER 1 PN-3 SERTI
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Käiväräinen Marika
 
138 Saradane’s D’Willowrun FIN43588/04                                      H
S. 24.07.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Saradane’s Andalucian Love kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Käiväräinen Marika
 
 
NARTUT – NUORTEN LUOKKA – BITCHES – INTERMEDIATE CLASS
 
139 Boarhunters Victoria Herdolf FIN37080/04                              —
S. 16.04.2004 i Wysiwyg Luke Skywalker Longo e Boarhunters Tina Turner kasv Schaub Norbert Ruotsi om Kylander Alexandra & Tienhaara Vuokko
 
140 Genedda X-Traterrestial FIN35985/03                                      ER 1
S. 31.07.2003 i Kohinoor Lexus Harley e Genedda Queen Blue kasv Tapio Marjo Äetsä om Tapio Marjo
 
 
NARTUT – AVOIN LUOKKA – BITCHES – OPEN CLASS
 
141 Bonel Lyyli Oksanen FIN43901/01                          ER 1 PN-4 VARASERTI
S. 18.11.2001 i Longo’s Endless Gossip e Bonel Doris kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Lahtinen Annika & Jyrki
 
 
NARTUT – VALIOLUOKKA – BITCHES – CHAMPION CLASS
 
142 FIN&EST MVA Bonel Jolanda FIN37710/99                              ER 2
S. 24.09.1999 i Bonel Faro e Bonel Doris kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Ljungdell Annika
 
143 FIN&EST&LV MVA LVV-05 Bonel Onella FIN41628/02 ER 1 PN-1 ROP BIS
S. 18.09.2002 i Terminetor Del Castello Gamenario e Bonel Jolanda kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Boman Minna & Jouni
 
144 FIN MVA JV-03 Bonel Oona FIN41626/02                                ER 3
S. 18.09.2002 i Terminetor Del Castello Gamenario e Bonel Jolanda kasv Boman Minna & Jouni Suonenjoki om Walden Anu
 
145 FIN&EST&LV MVA Saradane’s Andalucian Love FIN37189/00  ER 4
S. 09.07.2000 i Granneman’s Avanti e Bonel Divine Genedda kasv Käiväräinen Marika Pori om Toikander & Käiväräinen
 
 
NARTUT – VETERAANILUOKKA – BITCHES – VETERAN CLASS
 
146 FIN&S MVA, AW-99, V-01-04 Genedda Femme Fatale FIN33601/96 ER 1 PN-2  ROP-VET BIS-vet
S. 04.06.1996 i Sirblu Jamie Of Blubak e Sirblu Genesis Of Blubak kasv Tapio Marjo Rämsöö om Nurmi Katri & Sauren Martina
 
 
KASVATTAJALUOKKA – - BREEDERS CLASS
 
305 Kennel Bonel                                                            1 KP BIS-2-kasv
om Boman Minna & Jouni
113,120,123,124,126,141,143,144
 
306 Kennel Genedda                                                       2 KP
om Marjo Tapio
129,130,133,134,140,146,156,166
 
307 Kennel Saradane’s                                                   3 KP
om Käiväräinen Marika
114,115,116,117,118,119,131,135,136,137,138,145

TANSKANDOGGI HARLEKIINI & MUSTA
Great Dane harlequin & black
 
UROKSET – NUORTEN LUOKKA – DOGS – INTERMEDIATE CLASS
 
147 Denim Danes Black Sabbath FIN39053/03                                EH 4
S. 11.08.2003 i Machado Hyperion e Ozaenas Fatal Genedda kasv Kajukorpi Erja Kaipiainen om Kajukorpi E & Eronen J & Nousiainen K
 
148 JV-04 Flashing Odds Always Right FIN48121/03                      ER 1 PU-4
S. 06.06.2003 i Faxe Ebony Imanuell e Black Giant Caribbean Sunset kasv Hagelin Ann-Louise Ruotsi om Suonvieri S & Eronen J & Kajukorpi E
 
149 BALTICJV-03 Hyperion Forjari FIN45750/03                           ER 2
S. 18.06.2003 i Kaschtan Von Schlesien e Roksana Hyperion kasv Nowak Katarzyna Puola om Eronen Jaana & Jari
 
150 Jättiläisen Gregor Mendel FIN28328/03                  EH 3
S. 26.05.2003 i Great Bel’s Excellency e Jättiläisen Barbarea kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Luoto Petra & Larni Ari
 
151 Sajonne Sir Gladstone FIN43004/03                                        EH
S. 29.09.2003 i Almosta’S Beuregarde Bubba e Hexenmeister Marie To Sajonne kasv Puukka Nina Masku om Puukka Nina
 
 
UROKSET – AVOIN LUOKKA – DOGS – OPEN CLASS
 
152 Catapha’s Remember Brando FIN10501/03                             EH
S. 21.11.2002 i Black Giant Michigan e Catapha’s Juliette kasv Toivonen Taina Kaipiainen om Ovaskainen Anne & Kaj & Kasv.
 
153 Danemanian Final Fantacy FIN11456/02                                   ER 3
S. 20.11.2001 i Sharcon’s Thunder In The Night e Magic Alaunt Bagheera kasv Rytinki Marika Ryttylä om Rytinki Marika & Vuorenhaltia Kari
 
154 Danemanian Fits To Genedda FIN11455/02                              ER 2
S. 20.11.2001 i Sharcon’s Thunder In The Night e Bagheera kasv Rytinki Marika om Manninen Johanna
 
155 EST MVA ESTJV-03 Denim Danes Access Code Cade FIN39743/02 ER 4
S. 27.08.2002 i Cataphas Genius e Jgp’s Rainbow kasv Kajukorpi Erja Kaipiainen om Leppälä Virpi
 
156 Genedda Why Allways Me FIN23767/03                                   EH
S. 13.03.2003 i Danemanian Challenger e Genedda Perfect Love kasv Tapio Marjo Äetsä om Pohja Miia
 
157 Heimo-Holland V. Jolene’s Silhouet FIN36559/03                     ER
S. 04.10.2002 i Nixon De Montbreuil e Delayla V. Jolene’s Silhouet kasv Westerhoeven C Alankomaat om Tarkonen Halle & Pekka & Wikström A
 
158 Henevaz Happy Harlekin FIN19010/03                                     EH
S. 11.03.2003 i Grand-Apso Tabasco e Ozaenas Evita V Henevaz kasv Lemberg Eva Tammisaari om Alanko Maarit & Keskitalo Pekka
 
159 Jättiläisen Filipendulus FIN15131/03                       ER 1 PU-2 SERTI
S. 19.02.2003 i Dreamspinner’S Cash-N-Carry e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Hintsa Taina & Kortejärvi Reijo
 
160 Ketomäen Artturi FIN32705/00                                                EH
S. 10.07.2000 i S ndor Fred Vom Gravital e Iris Canis Canum kasv Sveholm Johanna Turku om  Mäkelä Laura & kasv.
 
161 Ozaenas Happy Herts FIN17700/02                                          —
S. 04.02.2002 i Genedda Never Say Never e Ozaenas Blanche kasv Partanen Marja Sotkuma om Kaprio-Öling Kaarina & Kasv
 
162 Thunderfire Going Turbo FIN13264/05                                    EH
S. 06.08.2003 i Thunderfire Brilliant Uno e Thunderfire Nite In Gorgia kasv Revill Gayle Australia om Käiväräinen Marika
 
 
UROKSET – VALIOLUOKKA – DOGS – CHAMPION CLASS
 
163 FIN&LTU MVA, JV-03, V-04, LTUV-05 Blockbuster Von Schöntal FIN24334/03 ER 2
S. 03.10.2002 i Akari Claudia Bohemica e Ice Queen Liberte kasv König W.u.r Saksa om Valtonen Kristiina
 
164 KANS&POHJ&FIN&S&N MVA Catapha’s Legacy Of Atomic FIN22293/00 ER 3
S. 10.04.2000 i Cataphas’S Atomic e Pinza’s Black Is Black kasv Toivonen Taina Kaipiainen om Mäki Kirsi
 
165 FIN&LV MVADanemanian Hilarious Hippo FIN41951/02           ER 1PU-1 ROP BIS-3
S. 18.09.2002 i Strider’s Coolio Khan e Danemanian Can’T Beat Me kasv Rytinki Marika Ryttylä om Ryyti Satu & Mika
 
166 FIN MVA Genedda Star Of Bemu’s FIN40947/01                      ER 4
S. 22.08.2001 i Ozaenas Deerhunter e Genedda Going Gets Tuff kasv Tapio Marjo Äetsä om Pii Harri
 
167 KANS&BALT&FIN&EST&LV&LT MVA Sharcon’s Thunder In The Night FIN41483/00 ER
S. 13.05.2000 i Sharcon’s Lighting Strikes Again e Sharcon’s Shaka Khan kasv Maureen J. Clark Usa om Antti Pyykkölä
NARTUT – NUORTEN LUOKKA – BITCHES – INTERMEDIATE CLASS
 
168 Anxious Deja Vu FIN13923/04                                                 EH
S. 21.12.2003 i Genedda My Main Man e Anxious Morning Glory kasv Seppänen Sari Oulu om Seppänen Sari & Haaraoja Satu
 
169 Danemanian Inka Of S’Henge FIN13527/04                             ER 1 PN3 SERTI
S. 05.12.2003 i Stonehenge’s Doc Holiday e Xscape Awarded kasv Rytinki Marika Ryttylä om Rytinki Marika
 
170 Jättiläisen Gerbera FIN28329/03                             ER 2 PN-4 VARASERTI
S. 26.05.2003 i Great Bel’s Exellency e Jättiläisen Barbarea kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Roos Eerika & Kulvik Arttur
 
171 Saradane’s Can Be Act Able FIN16018/04                                ER 4
S. 10.10.2003 i Gran-Apso Tabasco e Saradane’s Black And White kasv Käiväräinen Marika Pori om Ojapelto Sari
 
172 Saradane’s Cyberaktive FIN16020/04                                      ER
S. 10.10.2003 i Grand-Apso Tabasco e Saradane’s Black And White kasv Käiväräinen M Pori om Bohm Maria
 
173 Swedhause Zativa Cambio De Sajonne S58319/2003               —
S. 09.09.2003 i Max Factor Italiano Instante Ilare e Swedhouse Queentel kasv Johansson P & Jansson P Ruotsi om Finnholm T & Puukka N
 
 
NARTUT – AVOIN LUOKKA – BITCHES – OPEN CLASS
 
174 Dane Destiny’S Angelina FIN35154/01                                     EH
S. 16.06.2001 i Machado Hyperion e Good Works Vivian Leigh kasv Eskola Vesa Piikkiö om Eskola Vesa
 
175 Danemanian Going Get Tuff FIN12353/02                                ER
S. 20.11.2001 i Blaaholms Criss-Cross e Danemanian Betty Boob kasv Rytinki Marika om Torm Anu & Hintikka Tero
 
176 Danemanian Great Beauty FIN12355/02                                   ER 1
S. 20.11.2001 i Blaaholm’s Criss-Cross e Betty Boob kasv Rytinki Marika Ryttylä om Rytinki Marika & Kytö Piia
 
177 EST MVA BALTJV-03 Denim Danes Agent Scully FIN39747/02 ER 2
S. 27.08.2002 i Catapha’s Genius e Jgp’s Rainbow kasv Kajukorpi Erja Kaipiainen om Kajukorpi Erja
 
178 Hoppingham’s Sardi Aj’s Classic FIN10672/03                         —
S. 13.08.2002 i Ozaenas Ain’T No Reason e Sardi How To Marry Millionair kasv Kilpeläinen Anitta Pori om Kilpeläinen Anitta & Kaprio-Öling Kaarina
 
179 Jätiiläisen Barbarea FIN25994/99                                             EH
S. 24.05.1999 i Stonehenge’s Doc Holiday e Jättiläisen Anemone kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Nieminen Kati & Latvasto Riitta
 
180 Jättiläisen Bebe FIN25995/99                                                   ER 4
S. 24.05.1999 i Stonehenge’s Doc Holiday e Jättiläisen Anemone kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Nieminen Kati & Säisä Marjatta
 
181 Jättiläisen Falarina FIN15132/03                                              ER
S. 19.02.2003 i Dreamspinner’S Cash-N-Carry e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Valonen Katariina & Suvanne Pia & Jari
 
182 Jättiläisen Fortuna FIN15126/03                                              ER
S. 19.02.2003 i Dreamspinner Cash-N-Carry e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Nieminen Kati
 
183 Jättiläisen Freesia FIN15127/03                              (VALIO)    ER 2 PN-2
S. 19.02.2003 i Dreamspinner’S Cash-N-Carry e Jättiläisen Batseba kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Lilja Hanna & Kasv.
 
184 Jättiläisen Gladiolus FIN28330/03                           (NUO)       ER 3
S. 26.05.2003 i Great Bel’s Excellency e Jättiläisen Barbarea kasv Nieminen Kati Hyvinkää om Kasper Piia & Kasv
 
185 JV-04 Saradane’s Candy For World FIN16021/04                    ER 3
S. 10.10.2003 i Grand-Apso Tabasco e Saradane’s Black And White kasv Käiväräinen Marika Köörtilä om Ruohonen Katariina & Vuorisola Mikko & Kasv
 
 
NARTUT – VALIOLUOKKA – BITCHES – CHAMPION CLASS
 
186 FIN MVA JV-02, V-04 Bonel Nikita FIN43903/01     ER 1 PN-1 VSP
S. 18.11.2001 i Longo’s Endless Gossip e Bonel Doris kasv Boman M &j Suonenjoki om  Konttinen Sami
 
187 FIN MVA Catapha’s Civia Tequila FIN22296/00       ER 4
S. 10.04.2000 i Catapha’s Atomic e Pinzas Black S Black kasv Toivonen Taina Kaipiainen om Himanen Katja
 
188 FIN MVA Saradane’s Black And White FIN19409/01                 ER 3
S. 21.01.2001 i Ozeana Ain’T No Reson e Nyresincs On Saradane’S kasv Käiväräinen Marika Pori om Käiväräinen Marika
 
189 KANS&DK&S&EST&LT MVA Sardi How To Marry Millionair FIN29965/00 ER
S. 19.05.2000 i Architect Of Jericho e Sardi Daneboa Pillow Tack kasv Sara Dingman Usa om Anitta Kilpeläinen & kasv.
 
190 INT&FIN&EST&LV MVA Sharcon’s Naughty Gal FIN38003/99  ER
S. 17.10.1998 i Sharcon’s Rio Bravo e Sharcon’s Nala V Caprata kasv Clark Maureen Usa om Pyykkölä Antti & Pauhu Tuija
 
 
NARTUT – VETERAANILUOKKA – BITCHES – VETERAN CLASS
 
191 FIN MVA Anxious Winona FIN22140/95                                   EH 1
S. 10.03.1995 i Sajonne Dan Dappled e Black Terminator’s Afrodite kasv Seppänen Sari Oulu om Seppänen Sari
 
 
KASVATTAJALUOKKA – - BREEDERS CLASS
 
308 Kennel Anxious                                                        4 KP
om Seppänen Sari
36,37,42,168,191
 
309 Kennel Bonel                                                            —
om Boman Minna & Jouni
38,39,43,44,45,186
 
310 Kennel Danemanian                                                 2 KP
om Rytinki Marika
40,153,154,165,169,175,176
 
311 Kennel Jättiläisen                                                     1 KP BIS-3-kasv
om Nieminen Kati
150,159,170,179,180,181,182,183,184,
 
312 Kennel Saradane’s                                                  3 kp
om Käiväräinen Marika