Erikoisnäyttely Hämeenlinna 10.6.2006

Tuomarit:
Petra Kussin, Saksa, kaikki pennut ja siniset
Margrit Völzer, Luxemburg, keltainen & tiikeri
Reinhard Kussin, Saksa, musta & harlekiini

Tulokset:

BEST IN SHOW
1. Edendane’s Thranduil
2. Saradane’s Dude Of Dreams
3. Ozaenas Liquid Gold

BEST IN SHOW VETERAANI
1. Genedda Femme Fatale
2. Chalernon Athos
3. Jättiläisen Amore

BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. Kennel Edendane’s
2. Kennel Catapha’s
3. Kennel Bonel

BEST IN SHOW JÄLKELÄISLUOKKA
1. Diplomatic’s Val Kilmer
2. Jättiläisen Batseba

BEST IN SHOW PENTU
1. Hoppingham’s Rhythm’n Rhyme
2. Great-Golden’s Kaiser Elvis
 

Kehä 1:
Tuomari – Judge: Petra Kussin, Saksa
 
Keltainen & tiikerijuovainen – Fawn & brindle
 
Urokset pennut 5-7 kk – Dogs puppy class 5-7 months
poissa   Giant Dane’s Bless My Heart
1 kp, ROP, BIS 2 pentu   Great-Golden’s Kaiser Elvis
 
Urokset pennut 7-9 kk – Dogs puppy class 7-9 months
poissa   Finlandia’s Leif Glade
 
Nartut pennut 5-7 kk – Bitches puppy class 5-7 months
1 kp, VSP-pentu   Dogiwogin Bella Ciao
2 kp   Great-Golden’s Lady Madonna
 
Nartut pennut 7-9 kk – Bitches puppy class 7-9 months
1   Dundane’s Shooting Star
 

Musta & harlekiini – Black & harlequin
 
Urokset pennut 7-9 kk – Dogs puppy class 7-9 months
1 kp, VSP-pentu   Danemanian Obelix
2   Dogiwogin Harry Spotter
3   Genedda Ab Asino Lanam
poissa   Ravendane Keep The Faith
 
Nartut pennut 5-7 kk – Bitches puppy class 5-7 months
1 kp   Anastacia Bohemia Abrus
poissa   Avalanche
2 kp   Billy Jean Quincy Etc
3   Jättiläisen Lutukka
4   Megappon Morritort D’aigua
 
Nartut pennut 7-9 kk – Bitches puppy class 7-9 months
3   Danemanian Olivienne
4   Dogiwogin Panda Platten
2   Genedda Aurora Borealis
1 kp, ROP, BIS 1 pentu   Hoppingham’s Rhythm’n Rhyme
 

Sininen – Blue
 
Urokset pennut 5-7 kk – Dogs puppy class 5-7 months
1   Genedda Communis Sensus
poissa   Genedda Cum Bona Gratia
 
Urokset pennut 7-9 kk – Dogs puppy class 7-9 months
1   Genedda Absit Invidia
 
Nartut pennut 5-7 kk – Bitches puppy class 5-7 months
1   Genedda Communi Animo
2   Zarah vom Römersee
 
Nartut pennut 7-9 kk – Bitches puppy class 7-9 months
poissa   Genedda Ab Imo Pectore
 
 
Urokset juniorit – Dogs junior class
EVA   Bonel Uno
EH 1   Bonel Veeti
EVA   Nobody’s Perfect Balao
 
Urokset nuoret – Dogs intermediate class
EH 4   Herdolf Darth Sidious
EH 2   Herdolf Nute Gunray
EH 3   Saradane’s D’Willowrun
ERI 1, PU 4   Thunderbird Thom V. Rosherta
 
Urokset avoin – Dogs open class
EH 3   Genedda X-File
poissa   Hasan vom Erbringer Hof
ERI 2, PU 2, varasert   Saradane’s Diesel Vin
ERI 1, PU 1, sert, ROP, BIS 2   Saradane’s Dude of Dreams
 
Urokset valiot – Dogs champion class (puuttuu EH sijotukset)
EH    Bonel Nestor
EH   Bonel Oswald
ERI 1, PU 3   Bonel Quentin Blue
EH 4   Bonel Roland
EH    Coleridge’s Obi-Wan Kenobi
poissa   Genedda Robin Hood
EH 3   Vars S Isaevskoga Podvorya
ERI 2   WYSIWYG Luke Skywalker V Longo
 
Urokset veteraanit – Dogs veteran class
EH 1   Bonel Gosma
 

Nartut juniorit – Bitches junior class
poissa   Bonel Vanilla Sky
EH 2   Bonel Victoria
ERI 1   Bonel Viivi
poissa   Falaris Dancing Dragon V Denim
poissa   Nina Ricci Balao
EH 4   Nobel Herzensbrecher Undómiel v Hearts
EH 3   Saradane’s For Act Able
 
Nartut nuoret -  Bitches intermediate class
ERI 1, PN 4   Saradane’s Dansing Queen
 
Nartut avoin – Bitches open class
ERI 4   Genedda Read My Lips
ERI 2, PN 3, va-sert   Herdolf Padme Naberrie
ERI 3   Ostrozka For Denim Balao
ERI 1, PN 2, sert   Saradane’s Domina Of Mind
EH   Vivian-Hope vom Römersee
 
Nartut valiot – Bitches champion class
ERI 1, PN 1, VSP   Bonel Onella
ERI 2   Bonel Oona
poissa   Bonel Penelope
ERI 3   Genedda X-Tra Terrestial
 
Nartut veteraanit – Bitches veteran class
ERI 1, ROP-vet, BIS 1 vet, näyttelyn vanhin   Genedda Femme Fatale
 
Kasvattajaluokka – Breeders class
1 kp, BIS 3   Bonel
3   Genedda                        
2 kp   Saradane’s                
 
Jälkeläisluokka – Progeny class
1 kp   WYSIWYG Luke Skywalker V Longo
KEHÄ – RING 2. 
Tuomari – Judge: Margrit Völzer, Luxemburg
 
Keltainen & tiikerijuovainen – Fawn & brindle
 
Urokset juniorit – Dogs junior class
ERI 2   Alder Glade’s Dante
EH   Alder Glade’s Dave
poissa   Glückskind Bestario
EH 4   Glückskind Bravura
EH   Heritage Hill’s Texas Tycoon
ERI 3   Love-Dane’s Zz Top Guy
EH   Love-Dane’s Åthello
ERI 1   Lulubelle’s Dash Of Gold
poissa   Maxidan’s Here Comes The Sun
poissa   Red Rublev Wohweli
 
Urokset nuoret – Dogs intermediate class
ERI 1, PU 4. varasert   Euro Power Anterotero
ERI 3   Grandmans Luca Jr
ERI 2   Great-Golden’s Iberian Kuu
EH 4   Wilhellmiinan Wirka-Wirhe
 
Urokset avoin – Dogs open class
EH 4   C’mon Moment Of Luck
ERI 2   Dogiwogin Prince
ERI 3   Love-Dane’s Ying Yang
ERI 1, PU 3, sert, FIN MVA   Love-Dane’s Young Hamlet
 
Urokset valiot – Dogs champion class
ERI   Budoar Jayson
ERI   C’mon Hot Choice
ERI 2, PU 2   Diplomatic’s Val Kilmer
ERI   Dogiwogin Sundane
ERI   Edendane’s Henry Higgins
ERI 1, PU 1, ROP, BIS 1   Edendane’s Thranduil
ERI   Giant Dane’s Apollon
EH   Love-Dane’s Quentino
ERI   Love-Dane’s Quick Duke
ERI   Love-Dane’s Ringo Star
ERI 3   Love-Dane’s Scooby-Doo
ERI   Love-Dane’s Speedy Gonzales
ERI 4   Love-Dane’s Victory Of North
ERI   Love-Dane’s Wish Come True
ERI   Love-Dane’s X-mas Duke
 
Urokset veteraanit – Dogs veteran class
ERI 1, ROP-vet, BIS 2-vet   Chalernon Athos
 

Nartut juniorit – Bitches junior class
EH   Alder Glade’s Daphne Great-M
ERI   Alder Glade’s Dearie
poissa   Alder Glade’s Demi
EH   C’mon Sunshine Reggae
EH   Glückskind Balleriina
ERI 4   Glückskind Blancaneve
poissa   Glückskind Bogini
ERI 3   Glückskind Bohaterka
EH   Helisain Caramel
H   Love-Dane’s Zcarlet’s Sun
ERI 2   Red Rublev Walkyria
ERI   Red Rublev Wanamo
ERI 1   Wilhellmiinan Öltzin-Örtzy
 
Nartut nuoret – Bitches intermediate class
EH   Chic Carelia’s Avalon
ERI 3   Grandmans Lucia
ERI 4   Great-Golden’s Jennifer Lopez
ERI 2, varasert   Helisain Candy
ERI 1, PN 1,sert, VSP   Meherzugi Odessa
 
Nartut avoin – Bitches open class
EH   C’mon One In A Million
EH   C’mon Pippi Långstrump
ERI   Dogiwogin Tarragona
EH   Edendane’s Varda Elentari
ERI 3   Finlandia’s Jungle Girl
ERI 2   Great-Golden’s Beatrice
ERI 1   Great-Golden’s Gimmel-Moon
ERI 4   Love-Dane’s Strawberry
H   Samlet Bebe
EH   Swedhouse Wildfire
ERI   Venice dell’Elsa
 
Nartut valiot – Bitches champion class
ERI   Great-Golden’s All My Loving
EH   Dogiwogin Snowstorm
ERI   D.S.S. King’s Ransom JP Geisha C’mon
ERI 2, PN 3   Edendane’s Audrey Hepburn
ERI   Edendane’s Luthien Tinuviel
ERI 1, PN 2   Edendane’s My Fair Lady
ERI   Faxidan Hubertiina
ERI   Giant Dane’s Afrodite
ERI   Great Master Lady In Black
ERI   Lagarada’s Pearl To Chic Carelia
ERI   Love-Dane’s Ofelia
ERI 3   Love-Dane’s Wild Midnight
ERI   Love-Dane’s Valentine
ERI 4   Ritzypal’s Booby On Stars
 
Nartut veteraanit – Bitches veteran class
ERI 2   C’mon Be My Secret
ERI 1, PN 4, VSP-vet   Love-Dane’s Lilli Marlen
 
Kasvattajaluokka – Breeders class
ei es.   C’mon                     
1 kp, BIS 1   Edendane’s    
2 kp   Great-Golden’s         
3 kp   Love-Dane’s             
 
Jälkeläisluokka – Progeny class
ei es,   C’mon Hot Choice
1 kp, BIS 1   Diplomatic’s Val Kilmer
 2 kp   Love-Dane’s Quick Duke

KEHÄ – RING 3.
Tuomari – Judge: Reinhard Kussin, Saksa
 
Musta & harlekiini – Black & harlequin
 
Urokset juniorit – Dogs junior class
EH 3   Danemanian Nikolai
poissa   Danemanian No Mercy
H   Horsebjerg Judge JJ
EH   Jättiläisen Jägermeister
EH   Jättiläisen Kalanchoe
poissa   Megappon Newyork Newyork
H   Megappon Ninticktickboom
EH 4   Nicolas Copernicus Von Der Schlehhecke
EH   Ozaenas Lovejoy
ERI 2   Saradane’s Fearless Mind
ERI 1, PU 2, varasert   Zsiegmondy Liberté
 
Urokset nuoret – Dogs intermediate class
EH 1   Denim Danes Dracula
H   Sorbus Intermedia DJ’s Delta
EH 2   Sorbus Intermedia Dollar
poissa   Tellus Danes Zillion Megappon
 
Urokset avoin – Dogs open class
ERI 1, PU 4   Anxious Dj White Ink
poissa   Catapha’s Remember Brando
ERI 2, PU 1, sert, VSP   Catapha’s Thunder Bruno
ERI 3   Denim Dane’s Believeinmatrix
H   Denim Dane’s Black Sabbath
H   Great Bel’s Excellency
H   Santiago Moloseum
 
Urokset valiot – Dogs champion class
ERI   Anxious Monty Python
ERI 1, PU 3   Blockbuster Von Schöntal
ERI   Bonel Sirius
ERI   Catapha’s Legacy Of Atomic
ERI   C’mon Everybody
ERI   Danemanian Fits To Genedda
poissa   Danemanian I’m Elvis Shenge
ERI   Flashing Odds Always Right
ERI   Genedda Star of Bemu’s
ERI   Heimo-Holland V. Jolene’s Silhouet
ERI   Horsebjerg Freeway To Finland
ERI   Hyperion Forjari
ERI   Jättiläisen Cupido
ERI 2   Jättiläisen Filipendulus
ERI   Jättiläisen Gregor Mendel
ERI 3   Lee Tigerlad From Ravendane
ERI 4   Megappon Tintiddii
 
Urokset veteraanit – Dogs veteran class
ERI 1, ROP-vet, BIS 3-vet   Jättiläisen Amore
 

Nartut juniorit – Bitches junior class
H   Catapha’s Untiring Wendy
H   Catpha’s Vanya V Adalia
H   Catapha’s Winner-X
H   Jättiläisen Jasmin
H   Jättiläisen Joanna
ERI 1, PN 1, sert, ROP, BIS 3   Ozaenas Liquid Gold
EH 4   Polla Rossamagic Margenis
ERI 3   Tribeca Taraba
ERI 2   Xanadu Moloseum
 
Nartut nuoret – Bitches intermediate class
EH   Black Legend Ava
EH   Catapha’s Uncanany Dame
poissa   Denim Danes Desperado
ERI 2   Denim Danes Dream Catcher
ERI   Jättiläisen Illyria B’Seba
EH   Jättiläisen Ilythia B’Seba
EH   Jättiläisen Istar B’Seba
ERI 1, PN 4   Magic Alaunt Dap’ple
ERI   Saradane’s Entertainer
ERI 3   Tellus Danes Zetor Megappon
ERI 4   Tellus Danes Zsazsa Megappon
 
Nartut avoin – Bitches open class
ERI 3   Anxious Dame Nature
ERI 4 Catapha’s Miss Adalia
EH   Catapha’s Nordic Nymphea
EH   Danemanian Inka Of S’henge
ERI 2   Danemanian Kaunis Veera
ERI   Denim Danes Dark Angel
ERI 1, PN 3, varasert     Horsebjerg Fenway Foxy
EH   Iwa Saxifraga
EH   Megappon Passionara
EH   Megappon Rock-A-Bye-Baby
ERI   Meistersinger Sugar V Buhlen
EH   Patch-Quilt’s Citronella
ERI   Western Rose Akwaforta
 
Nartut valiot – Bitches champion class
ERI 2   Alano’s Shtat East To West
ERI 4   Ancohuma Thidalium
ERI   Anxious Deja Vu
ERI 1, PN 2   Bonel Nancy Dream
EH   Bonel Sasha
EH   Catapha’s Juliette
EH   Chanoz’s Gift Of Serenity
EH   Denim Danes Agent Scully
EH   Jättiläisen Bebe
EH   Jättiläisen Falarina
ERI   Jättiläisen Fortuna
poissa   Jättiläisen Freesia
ERI   Jättiläisen Gelius Barbus
EH   Jättiläisen Gladiolus
ERI 3   Nykänen’s Princess Liberté
EH   Saradane’s Black And White
ERI   Saradane’s Candy For World
EH   Sardi How To Marry Millionair
 
Nartut veteraanit – Bitches veteran class
EH 1   Iris Canis Canum
 
Kasvattajaluokka – Breeders class
2 kp   Anxious                                          
1 kp, BIS 2   Catapha’s                            
ei es.   Danemanian             
3 kp   Denim Danes            
4 kp   Jättiläisen                                        
ei es Megappon                  
kp   Saradane’s                   
 
Jälkeläisluokka – Progeny class
ei es.   Great Bel’s Excellency
1 kp, BIS 2   Jättiläisen Batseba
ei es.   Rocky Dane DJ’s Nordic Giant