Open Show Lahti 18.02.2006

Tuomari:
Markku Mähönen

Tulokset:

BEST IN SHOW


1. Diplomatic’s Val Kilmer om. Teija Salmi-Aalto & kasv.
2. Jättiläisen Carmen om. Riitta Haukka


Avoin 18 kk – 6 v Urokset

96. Catapha’s Thunder Bruno mu om. Erja Kaskinen
poissa

97. Edendane’s Thranduil ti om. Jyrki Vaajo & Kasv.
3 KP PU6

 
98. Edendane’s Gil-Galad
ke om. Miikka Ahonen
1 KP PU4

99. Genedda X-File si om. Riikka Vanhanen
poissa

100. Helisain Shingalinga ke om. Susanna Lukka
ei sij. 

101. Love-Dane’s Wish Come True ke om. Mirva & Rami Mäkelä
5

102. Love-Dane’s Young Hamlet ke om. Pihla Keto & Andrei Novitsky
2 KP PU5

103. Saradane’s Diesel Truck si om. Tiina Manninen
4

Avoin 18 kk – 6 v Nartut

104. Bonel S’aiDee Dogiwogi mu om. Sanna Passoja & Auli Vitikainen
poissa

105. Bonel Santra mu om. Sami Konttinen
3 KP PN5

106. Bonel Sasha mu om. Miia Saukola
2 KP PN4

107. Danemanian Klein Kuh harl om. Raimo Anttila
4

108. Denim Danes Dark Angel mu om. Teija Lindgren & Kasv
ei sij.

109. Denim Danes Desperado mu om. Maria Mettälä & Kasv.
ei sij.

110. Denim Danes Dream Catcher mu om. Jaana Kuisma
5

111. Dogiwogin Tarragona ti om. Suvi Lehtonen
ei sij.

112. Edendane’s My Fair Lady ke om. Ron Westerlund
poissa

113. Genedda Turn Over si om. Piritta Paakkunainen
ei sij.  

 
114. Great-Golden’s Gimmel-Moon
ke om. Anna Liisa Vartiainen
1 KP PN2

115. Meistersingers Sugar Vonbuhlen harl om. Niina Liuska & Kati Nieminen
ei sij.

Valio 24 kk – 6 v Urokset

116. Blockbuster Von Schöntal harl. om. Kristiina Valtonen
ei sij.

117. C’mon Hot Choice ke om. Katariina Valonen & Hitoshi Sayama
2 KP PU2

118. Danemanian Fits To Genedda mu om. Johanna Manninen
5


119. Diplomatic’s Val Kilmer
ke om. Teija Salmi-Aalto & Kasv
2 KP PU1 ROP BIS 1

120. Genedda Star Of Bemu’s harl om Harri Pii
ei sij.

121. Love-Dane’s Unico Luca ke om. Mirva & Rami Mäkelä
4

122. WYSIWYG Luke Skywalker V Longo si om. Vuokko Tienhaara
3 KP PU3

Valio 24 kk – 6 v Nartut

123. C’mon Ketchup ke om. Anette Aghazarian
3 -

124. Edendane’s Andrey Hepburn ke om. Ulla Raitio
2 KP PN3

125. Edendane’s Once Upon A Dream ke om. Leena Saarinen
5

126. Great Master Lady in Black ti om. Christa Reilamo & Kasv
ei sij.

127. Helisain Scarlet ti. Mia Majuri
4

 
128. Ritzypal’s Booby On Stars
ke om. Virpi Vigrén
1 KP PN1 VSP

Turisti nuoret 5 – 18 kk Urokset

 
129. Jättiläisen Kameleont
merle om. Riitta Haukka
1 KP PU1-turisti VSP

Turisti nuoret 5 – 18 kk Nartut


130. Jättiläisen Ilona
merle om. Annika Kamppuri & Vesa Väisänen
1 KP PN3- turisti

131. Jättiläisen Jäkälä merle om. Niina Liuska
2 -

132. Jättiläisen Kismet ke om. Ninni Sirviö
3 -

Turisti avoin 18 kk – 6 v Urokset

133. Danepark’s Brassica Hilaris ke om. Marja-Terttu Pimiä
2 KP PU4- turisti


134. Jättiläisen Herriot
keltamerle om. Helena Seppälä
1 KP PU3- turisti

Turisti avoin 18 kk – 6 v Nartut


135. Jättiläisen Carmen
merle om. Riitta Haukka
1 KP PN1-turisti ROP BIS II

136. Jättiläisen Dafne merle om. Tiina Hakkarainen
2 -

Turisti vet yli 6 v Urokset


137. Danemanian Challenger
mu om. Sami Vuorenhaltia & Kasv
1 KP PU2- turisti

138. Jättiläisen Artemisia mu om. Jenni-Mari Riippi
2 -

Turisti vet yli 6 v Nartut


139. Jättiläisen Akaasia
posliiniharl om. Kati Nieminen
1 KP PN2- turisti

Troikkakilpailu

300. Kajukorpi Erja ei esitetty

301. Kytö Piia ei esitetty

302. Lilja Hanna ei esitetty

303. Mäkelä Rami ei esitetty


304. Nieminen Kati 1

305. Salmi-Aalto Teija ei esitetty

306. Tienhaara Vuokko 4

307. Utriainen Katja ei esitetty

308. Vuorenhaltia Sami 3

309. Harri Pii 2