Pentu-, Juniori- & Veteraaninäyttely Hyvinkää 22.04.2007

Tuomari:
André Brun, kennel Opertunity’s, Norja

Tulokset:

BEST IN SHOW
1. Edendane’s Fortune Teller om. Veronica Heikkilä
2. Love-Dane’s Lilli Marlen om. Katja Utriainen
3. Jättiläisen Batseba om. Kati Nieminen
4. Red Rublev Duetto om. Soile Haavisto & Kasv.
5. Genedda Eo Ipso om. Niina Koivuniemi & Markus Reiman
6. Ritzypal’s Cool Mystery om. Virpi Vigrén

BEST IN SHOW KASVATTAJA
1. Kennel Edendane’s om. Teija Salmi-Aalto
2. Kennel Love-Dane’s om. Raili Rantavuoti
3. Kennel Jättiläisen om. Kati Nieminen


PEK 5-7 kk Urokset

 1.                   Alexander om. Merja Heiskanen & Jukka Nurmi
5 –

 2.                   Genedda Eo Ipso om. Niina Koivuniemi & Markus Reiman
1 KP  PEK 5-7 kk 1 BIS 5

 3.                   Jättiläisen Orbit Danemania om. Maria Karhulahti-Heinonen & Marika Rytinki
4 -

 4.                   Jättiläisen Ox To Love-Dane’s om. Mirva & Rami Mäkelä & Raili Rantavuoti
2 KP PEK 5-7 kk 3

 5.                   Jättiläisen Oxytropis om. Hanna Pyykkö
3 KP PEK5-7 kk 5

 PEK 5-7 kk Nartut

  6.                   All About The Daisy Chain om. Teija Salmi-Aalto & Marjut Jokinen & Miikka Ahonen
1 KP PEK 5-7 kk 2

  7.                   Herdolf Herminia Castor om. Mervi Jokinen & Kasv.
4 -

  8.                   Jättiläisen Oanna om. Anna-Mari Termonen & Kasv.
3 -

  9.                   Jättiläisen Orvokki om. Ilse Puntti
                      2 KP PEK5-7 kk 4

PEK 7-9 kk Urokset

10.                 Act Able Dark Delegate om. Mari Sarasmaa
2 -

 11.                 Red Rublev Sergei om. Anne Kivelä & Jarkko Komsi
1 KP PEK 7-9 kk 4

PEK 7-9 kk Nartut

12.                 Red Rublev Sade om. Mia Majuri & Kasv.
3 KP PEK 7-9kk 3

 13.                 Red Rublev Shiva om. Bäckmark & Colling & Kasv.
4 -

 14.                 Red Rublev Sans Souci om. Kia Mäkipelto
5 -

 15.                 Ritzypal’s Charmed Queen om. Virpi Vigrén
2 KP PEK 7-9kk 2

 16.                 Ritzypal’s Cool Mystery om. Virpi Vigrén
1 KP PEK 7-9kk 1 BIS 6

 17.                 Samlet Pocahontas om. Virpi Rae
poissa

JUN 9-12 kk Urokset

18.                 Don Vito’s Caraighan om. Janne Lintula
3 -

19.                 Don Vito’s Chuliandred om. Tuire Harinen
1 KP JUN 9-12kk 4

 20.                 Red Rublev Drogheda om. Sofia Snickars
4 -

 21.                 RiverCrest Mr McCoy om. Saija Ristikankare & Kasv.
2 -

 JUN 9-12 kk Nartut

 22.                 Don Vito’s Ce’Nedra om. Jaana Hyvärinen
2 KP JUN 9-12kk 2

 23.                 Jättiläisen Magnolia om. Enroth & Peltonen & Kasv.
4 -

 24.                 Jättiläisen Myrna om. Tiina Hakkarainen & Kasv.
ei sij.

 25.                Pine Garden’s Ego Edda om. Minna Kiukas & Arttu Heinälä
3 KP JUN 9-12kk 3

 26.                 Red Rublev Duetto om. Soile Haavisto & Kasv.
1 KP JUN 9-12kk 1 BIS 4

 27.                Unique Amigo Perro om. Annika Kamppuri & Vesa Väisänen & Virpi Leppälä
5 -

JUN 12 – 18 kk Urokset

28.                 C’mon Urban Fellow om. Eija Tammi
5 -

 29.                 Finlandia’s Leif Glade om. Minna & Topi Kunttu & Niina Kakriainen
3 KP JUN 12-18kk 6

 30.                 Genedda Communis Sensus om. Riikka Rindell & Jani Holkeri
2 KP JUN 12-18kk 5

 31.                 Giant Dane’s Bless My Heart om. Janni Lempinen
4 -

32.                 Love-Dane’s Ärri-Mörri om. Tiia Finnholm
ei sij.

33.                 Love-Dane’s Öky-Vip om. Merja Lähteenmäki & Kasv.
1 KP JUN 12-18kk 2

 34.                 Nickels Moonlight To Piistar om. Satu Kirvesoja & Johanna Manninen
ei sij.

JUN 12 – 18 kk Nartut

35.                 Avalanche om. Milla Hartonen & Sami Enström
ei sij.

36.                 C’mon Unforgettable om. A. Aghazarian & J. Manninen & T & P Rautio
ei sij.

 37.                 Edendane’s Carousel Of Life om. Tommi & Teija Oksman
3 KP JUN 12-18kk 4

 38.                 Edendane’s Fortune Teller om. Veronica Heikkilä
1 KP JUN 12-18kk 1 BIS 1

 39.                 Genedda Bonum Omen om. Susanna Katajamäki & Kasv.
4 -

 40.                 Grand Fawn’s Juno om. Auli & Juuso Vitikainen
2 KP JUN 12-18kk 3

 41.                 Jättiläisen Lutukka om. Annika Määttä & Kasv.
5 -

 42.                 Megappon Morritort D’aigua om. Ulla Virtanen & Kasv.
ei sij.

 VET 6-8 v Urokset

 43.                 C’mon Hot Choice om. Katariina Valonen & Sayama Hitoshi
1 KP VET 6-8v 2

 44.                 Dogiwogin Sunnysize om. Auli & Juuso Vitikainen
3 KP VET 6-8v 6

45.                 Edendane’s Shere Khan om. Kristiina Karjalainen
5 -

46.                 Giant Dane’s Artemis om. Reetta Sulantaus
4 -

47.                 Jättiläisen Cupido om. Sanna & Jarkko Syrjänen
ei sij.

 48.                 Love-Dane’s Quentino om. Merja Lähteenmäki
2 KP VET 6-8v 3

VET 6-8 v Nartut

49.                 Chanoz’s Gift Of Serenity om. Katariina Valonen
ei sij.

50.                 C’mon Here Comes Joy om. Anu-Liisa Aghazarian & Pekka Heino
3 KP VET 6-8v 5

51.                 Dogiwogin Laodicea om. Sanna Passoja
4 -

52.                 Dogiwogin Lappland Lace om. Auli & Juuso Vitikainen
poissa

53.                 Dogiwogin Tarragona om. Suvi Lehtonen
ei sij.

54.                 Edendane’s Colors Of The Wind om. Mona & Jani Mahkonen
2 KP VET 6-8v 4

55.                 Giant Dane’s Afrodite om. Hanna Sulantaus-Eskola
ei sij.

56.                 Giant Dane’s Amore om. Ann-Katherine Halonen & Kasv.
ei sij.

57.                 Helisain Messina om. Mia Majuri
5 -

58.                 Helisain Pandora om. Laura & Juha Henriksson
poissa

59.                 Jättiläisen Batseba om. Kati Nieminen
1 KP VET 6-8v 1 BIS 3

60.                 Jättiläisen Bebe om. Marjatta Säisä
ei sij.

61.                 Meistersingers Sugar Von Buhlen om. Niina Liuska & Kati Nieminen
ei sij.

VET yli 8 v Urokset

62.                 Finn Select Ilex om. Anne Kivelä
2 KP VET yli8v 5

63.                 Jättiläisen Amore om. Sanna & Jarkko Syrjänen
1 KP VET yli8v 4

VET yli 8 v Nartut

64.                 Del Lago’s Back To The Future om. Katariina Valonen
2 KP VET yli8v 2

 65.                 Goldgirls Lady Luna om. Päivi Syväsola
3 KP VET yli8v 3

 66.                 Love-Dane’s Lilli Marlen om. Katja Utriainen
1 KP VET yli8v 1 BIS 2

 Kasvattajaluokka

 200.               C’mon om. Katariina Valonen
Ei esitetty

 201.               Dogiwogin om. Auli & Juuso Vitikainen
Ei esitetty

 202.               Edendane’s om. Teija Salmi-Aalto
1 KP BIS-kasv.

 203.               Giant Dane’s om. Hanna Sulantaus-Eskola
ei sij.

204.               Jättiläisen   mu/ha om. Kati Nieminen
3 KP BIS 3-kasv.

 205.               Jättiläisen   ke om. Kati Nieminen
4 -

 206.               Love-Dane’s om. Raili Rantavuoti
2 KP BIS 2-kasv.

 207.               Red Rublev om. Hanna Lilja
5 -